Festiwal Muzyki Pięknej i koncert w Bisztynku. Będzie głośno i pięknie

2021-09-10 10:00:00 (ost. akt: 2021-09-13 19:42:44)
Nuty usłyszymy w czasie sobotniego koncertu

Nuty usłyszymy w czasie sobotniego koncertu

Autor zdjęcia: OKIAL w Bisztynku

4. września w Bisztynku powstała melodia, która na stałe dosłownie wpisała się w miasteczko. 11 sierpnia nuty zostaną przeniesione do kościoła, w którym odbędzie się koncert.
Piknik Muzyki Pięknej, który odbił się muzycznym echem w całym Bisztynku był wydarzeniem, które przyciągnęło mieszkańców z terenu całej gminy.

Do tego wyjątkowego dnia przyczynił się nie tylko Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej, ale również zaproszeniu goście i organizatorzy. Warto wymienić Olę Tarnowską (DyryAgentka), która prowadziła warsztaty, Krystynę Marię Kijewicz, która zaangażowała się w przygotowanie pikniku oraz Łukasza Hołowieszko, który przygotował instrumenty. Warto wspomnieć, że inicjatorem inicjatywy wyłonionej w ramach projektu Ośrodka Kultury I Aktywności Lokalnej w Bisztynku pn. Chcieć to móc. Aktywny Kulturalnie Bisztynek" dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego I Sportu w ramach programu Inicjatywy Lokalne 2021 cz II Narodowego Centrum Kultury był Pan Damian Giczewski

Skomponowana i namalowana pod Bramą Lidzbarską melodia zostanie wykonana podczas koncertu „Młodość”, który odbędzie się w kościele pw. św Macieja Apostoła i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku.

W świątyni wystąpią:
Orkiestra: Bałtycka Filharmonia Młodych,
akordeon: Albert Woelke,
Bas: Szymon Kobyliński
dyrygent: Sylwia Janiak-Kobylińska
prowadzenie koncertu: Janusz Ciepliński

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. Projekt został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego I Sportu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5