W Małpim Gaju w Bisztynku królowała radość i muzyka

2021-08-14 12:30:00 (ost. akt: 2021-11-11 21:33:34)
Zagrali m.in. Agnieszka Romanowska, Paweł Wołoch i Andrzej Grabowski.

Zagrali m.in. Agnieszka Romanowska, Paweł Wołoch i Andrzej Grabowski.

Autor zdjęcia: OKIAL w Bisztynku

KULTURA || Piątek 13 nie okazał się pechowy, bo z powodzeniem ruszyła jedna z inicjatyw. W „Małpim Gaju” było kulturalnie i muzycznie. Wydarzenie jest jednym z elementów projektu OKIAL w Bisztynku.
„Kulturalnie w Małpim Gaju” było jedną z dwóch inicjatyw, które zostały przygotowane przez środowisko młodzieżowe. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Programu Domy Kultury +, Inicjatywy Lokalne , Narodowego Centrum Kultury. OKIAL na ten cel pozyskał 22 tys. z Narodowego Centrum Kultury.

W projekcie bardzo aktywnie działa bisztyniecka młodzież, która zaplanowała w ramach projektów dofinansowanych przez Narodowe Centrum Kultury dwie inicjatywy.

Jedną z nich będzie cykl trzech spotkań pn. „Kulturalnie w Małpim Gaju”, którego liderką jest Wiktoria Drozdowska. Za nami już impreza pod hasłem „Wspólne granie i śpiewanie”, która odbyła się 13 sierpnia.

Kulturalnie w Małpim Gaju” jest jedną z dwóch inicjatyw, które zostały przygotowane przez środowisko młodzieżowe
Fot. OKIAL w Bisztynku
Kulturalnie w Małpim Gaju” jest jedną z dwóch inicjatyw, które zostały przygotowane przez środowisko młodzieżowe

Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18 animacjami dla rodzin i dzieci, a następnie odbyła się akcja charytatywna na rzecz Krystiana, w której uczestniczyli mieszkańcy Bisztynka. Później odbyło się wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i biesiadnych. Na gitarach zagrali m.in. Agnieszka Romanowska, Paweł Wołoch, Paulina Machnacz i Andrzej Grabowski,

Za tydzień, 20 sierpnia przy muzyce na żywo młodzież zorganizuje wspólne biesiadowanie, czyli Koncert Biesiadny i potańcówkę. Zaplanowano konkursy w stylu biesiadnym, taniec oraz śpiewy.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem
Fot. OKIAL w Bisztynku
Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem

Projekt „Kulturalnie w Małpim Gaju" zakończy się pod koniec września. Zaplanowano wspólne czytanie, integrację, zabawę, a na miejscu pojawi się również karykaturzysta.

Drugim wydarzeniem zaplanowanym przez młodzież będzie „Magia ognia i muzyki”. Liderami projektu jest Karol Lenart oraz Olga Leszczenko. Na targowisku zaplanowano m.in. koncert hip hop, mini maraton DJ (swój udział potwierdziły cztery osoby) oraz pokaz tańca z ogniem.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5