Sępopol otrzymał dofinansowanie. Kierowcy będą zaskoczeni

2021-08-05 13:00:00 (ost. akt: 2021-08-05 13:07:45)
Przejście dla pieszych znajduje się przy zespole szkół oraz stadionie miejskim

Przejście dla pieszych znajduje się przy zespole szkół oraz stadionie miejskim

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński (Urząd Miasta i Gminy Sępopol)

Na liście 50. projektów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazły się dwa projekty z powiatu bartoszyckiego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych.
W Sępopolu zaplanowana jest przebudowa przejścia dla pieszych na Al. Wojska Polskiego. Prace będą trwać od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku. Wartość projektu wyniosła 99.637 złotych, z czego samorząd gminy Sępopol wyłoży blisko 20 tysięcy złotych.

Wartość projektu jest wyższa o 18.837 złotych od kosztów przebudowy w Bartoszycach. Skąd taka różnica? Jak dowiedzieliśmy się z Urzędzie Miejskim w Sępopolu, na ul. Wojska Polskiego przewidziana została sygnalizacja świetlna, pierwsza w Sępopolu. Takie rozwiązanie ma zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim uczniów znajdującej się nieopodal szkoły i dzieci z przedszkola.

Przejście dla pieszych znajduje się w Sępopolu na alei Wojska Polskiego przy zespole szkół oraz stadionie miejskim. Ze względu na położenie korzysta z niego najwięcej mieszkańców w tym wielu uczniów szkoły, dlatego postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo – podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

Temat poprawy bezpieczeństwa był wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców oraz dyrektor szkoły
Fot. Tomasz Miroński (Urząd Miasta i Gminy Sępopol)
Temat poprawy bezpieczeństwa był wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców oraz dyrektor szkoły

Przyjęte przez Urząd Miejski kryteria wyboru przejścia, które będzie przebudowane są jasno określone. Na ulicy panuje wzmożony ruch, jest to prosty odcinek, w związku z tym często kierowcy przekraczają tam dozwoloną prędkość. Jednocześnie w sąsiedztwie jest szkoła i stadion. Dodatkowo jest to również teren zadrzewiony i miejsce postoju pojazdów, co ogranicza widoczność.

Temat poprawy bezpieczeństwa tej części ulicy był wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców oraz dyrektor szkoły. Przebudowa przejścia oznakowanie i zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej, wymalowanie tzw. zebry biało-czerwoną farbą grubowarstwową oraz wykonanie dojścia z kostki polbrukowej z pasami identyfikującymi dla osób słabowidzących i niewidomych, poprawi bezpieczeństwo przechodniów i kierowców – dodaje Irena Wołosiuk.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5