Wiemy gdzie staną kolejne ławki w Bartoszycach

2021-07-29 09:54:48 (ost. akt: 2021-07-31 12:45:41)
Znamy lokalizację 10-ciu nowych ławek jakie powstaną w Bartoszycach

Znamy lokalizację 10-ciu nowych ławek jakie powstaną w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

Znamy lokalizację kolejnych ławek, które Urząd Miasta Bartoszyce planuje postawić na terenie miasta. Ma ich powstać łącznie dziesięć, wszystkie zostaną postawione wokół Jeziorka Mleczarskiego.
O bartoszyckich ławkach pisaliśmy jakiś czas temu (przeczytać artykuł można tutaj), przy okazji pojawienia się nowych tego typu obiektów, wokół stawu przy ulicy Warszawskiej. Zwróciliśmy się z zapytaniem do Urzędu Miasta Bartoszyce, o koszt inwestycji oraz plany co do lokalizacji kolejnych ławek na terenie miasta. Wczoraj tj. 28 lipca 2021 roku otrzymaliśmy odpowiedź.

Jak informuje w otrzymanym przez nas piśmie Sekretarz Miasta Robert Pająk, koszt postawionych niedawno trzech nowych ławek z oparciem, wokół stawu przy ulicy Warszawskiej oscylował wokół kwoty 600 zł. za sztukę. Przy okazji tej inwestycji „odnowiono 4 szt. ławek wykonanych z bali drewnianych – kosztów wykonania ławek nie kalkulowano, wykonano je z materiałów pozyskanych”.

Jak dalej możemy przeczytać w oficjalnym piśmie z Urzędu Miasta „po wykonaniu II etapu utwardzenia drogi wokół Jeziorka Mleczarskiego (II połowa lipca br.) zostanie ustawionych 10 szt. nowych ławek z bali drewnianych”.

Prace nad utwardzaniem drogi wokół Jeziorka Mleczarskiego już trwają.
Fot. Przemek Gościniecki
Prace nad utwardzaniem drogi wokół Jeziorka Mleczarskiego już trwają.

Wszystkie ławki na terenie miasta są remontowane przez Zakład Usług Komunalnych w Bartoszycach.

pg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5