Gmina Bisztynek. Festyn Sołecki w Troszkowie

2021-07-26 12:00:00 (ost. akt: 2021-07-26 18:51:58)
Na dzieci czekało wiele atrakcji

Na dzieci czekało wiele atrakcji

Autor zdjęcia: arch. OKIAL w Bisztynku

Jak informuje Paweł Wołoch, dyrektor OKIAL w Bisztynku tegoroczny festyn sołecki w Troszkowie był inicjatywą samych mieszkańców, którzy zaangażowali się w wydarzenie.
W Troszkowie odbył się festyn sołecki. Jak informuje Paweł Wołoch, dotychczas festyny sołeckie były wewnętrznym wydarzeniem Troszkowa. W tym roku, dzięki inicjatywie zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszkowie oraz sołtysa, pojawił się pomysł większego zaangażowania mieszkańców.

Do atrakcji pikniku rodzinnego należy zaliczyć mecz piłki nożnej drużyn strażackich, mini tor sprawnościowy oraz kącik zabaw przygotowany przez Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Wydarzenie posłużyło również do promocji szczepień przeciwko COVID-19 oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Troszkowo żyło festynem
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
Troszkowo żyło festynem

Inicjatywa oraz uczestnictwo mieszkańców wsi oraz nagłośnienie i wypromowanie imprezy, w tym przygotowanie gier, konkursów i zabaw należało do pracowników OKIAL w Bisztynku. Nagrody w konkursach zostały sfinansowane z środków pozyskanych z Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej przy Urzędzie Miejskim w Bisztynku.

Festyn Sołecki był inicjatywą mieszkańców
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
Festyn Sołecki był inicjatywą mieszkańców

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5