Wycieczkowy lipiec w OKIAL w Bisztynku

2021-07-26 11:15:00 (ost. akt: 2021-07-26 11:19:36)
OKIAL w Bisztynku zorganizował wycieczkę m.in. do Muzeum II Wojny Światowej

OKIAL w Bisztynku zorganizował wycieczkę m.in. do Muzeum II Wojny Światowej

Autor zdjęcia: arch. OKIAL w Bisztynku

BISZTYNEK || Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku tegoroczne wakacje spędza bardzo aktywnie. Udowadnia, że ofertę spędzania czasu wolnego można wypełnić również sięgając po środki zewnętrzne.
W lipcu OKIAL zorganizowało kilka wycieczek dla mieszkańców gminy Bisztynek. Część z nich była adresowana do dzieci i młodzieży, a jedna była skierowana do seniorów.

Opowiada o nich Paweł Wołoch, dyrektor OKIAL w Bisztynku.

— Zorganizowaliśmy kilka wycieczek. Jedną z nich był współfinasowany przez nasz ośrodek wyjazd do Term Warmińskich. Zorganizowaliśmy również wyjazd do Giżycka i Gdańska, a seniorzy zwiedzali Podlasie. Wycieczka do Giżycka była finansowana ze środków OKIAL oraz Szczepu Harcerskiego z Bisztynka. Harcerze pozyskali środki w ramach projektu podtrzymywania tradycji narodowej. Uczestnicy zwiedzali zarówno samo Giżycko, jak i twierdzę Boyen. Podczas wycieczki do Gdańska zwiedzali m.in. Muzeum II Wojny Światowej. Wyjazd był dofinansowany z środków OKIAL w ramach wakacyjnego kalendarza imprez.

Dzieci z gm. Bisztynek zwiedzały również ZOO
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
Dzieci z gm. Bisztynek zwiedzały również ZOO

— Seniorzy z Bisztynka również mieli swoją wycieczkę?
— Wycieczka dla seniorów była kontynuacją projektu aktywizującego seniorów w Bisztynku. OKIAL zapewniało bazę dydaktyczną, w tym pomieszczenia oraz merytoryczne prowadzenie zajęć. Również wycieczkę seniorów organizowali nasi instruktorzy.

Jedno z odwiedzanych przez dzieci z gm. Bisztynek miejsc
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
Jedno z odwiedzanych przez dzieci z gm. Bisztynek miejsc

O projekcie adresowanym do seniorów z gminy Bisztynek mówi Krystyna Kijewska, która od października 2018 roku jest Prezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku.

— Od roku słuchacze UTW przy Bibliotece Publicznej w Bisztynku biorą udział w Projekcie "Wieczna młodość”. Projekt jest współfinansowany z środków UE, w ramach EFS prowadzonego przez Fundację MERAKLIS. W ramach projektu były organizowane takie wydarzenia, jak wolontariat seniorów, spotkania teatralne, czy zajęcia sportowe. Za nami jest wycieczka, w czasie której zwiedziliśmy Białystok, Sokółkę, Kruszyniany oraz Supraśl. Przed nami jeszcze jedna wycieczka, na którą zbieramy propozycje.

Wycieczki organizowane przez OKIAL dostarczyły małym i dużym uczestnikom wiele radości.

ZOO w Gdańsku
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
ZOO w Gdańsku

— Najbardziej podobały mi się korytarze Twierdzy Boyen w Giżycku — mówi Filip, uczestnik wycieczki do Giżycka — oraz wizyta w parku Linowym. Pokonałem swoje słabości i pierwszy raz w życiu byłem na wysokości.

— Wycieczki były super — mówi Amelka, uczestniczka wycieczki do Gdańska. — Zwiedzaliśmy zabytki, byliśmy w ZOO, nawet kąpaliśmy się w jeziorze i morzu. Był to super czas z przyjaciółmi i świetna przygoda.

Inicjatywy OKIAL pokazują też, że środków na działania można szukać w wielu źródłach. Szczególnie, że stowarzyszeniom łatwiej jest pozyskać pieniądze, niż instytucjom publicznym. Wyjście w ram samego ośrodka i podjęcie współpracy z innymi podmiotami po prostu się opłaca mieszkańcom.

Dzieci odwiedziły również plażę nad Bałtykiem
Fot. arch. OKIAL w Bisztynku
Dzieci odwiedziły również plażę nad Bałtykiem

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5