Nowe rondo w Bartoszycach. Czy prace drogowe muszą być uciążliwe?

2021-07-22 21:35:00 (ost. akt: 2021-07-23 16:24:34)
Nie wszystkie prace można zaplanować

Nie wszystkie prace można zaplanować

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

20 lipca skontaktował się z nami Czytelnik, który nie mógł przejechać w Wojciech do Bartoszyc. powodem były jego zdaniem nie zaplanowane prace przy budowie nowego ronda na ul. Gdańskiej. Znamy odpowiedź wykonawcy inwestycji.
Jeden z naszych Czytelników skontaktował się z nami w sprawie prac przy budowie nowego ronda na ul. Gdańskiej. Jego zdaniem brak jest informacji o tym, że dany odcinek drogi będzie zamknięty. Jadąc rano do Bartoszyc wraca tą samą trasą co sprawia, że z powodu prowadzonych prac nie może przejechać.

Czytelnik proponuje, by wykonawca na początku drogi umieścił tablicę informacyjną. Na niej, w sytuacji konieczności zamknięcia drogi odpowiednio wcześniej umieszczana byłaby informacja typu: „W dniu ... w godzinach ... droga będzie nieprzejezdna.”

W czwartek 22 lipca otrzymaliśmy odpowiedź od wykonawcy.

W nawiązaniu do uwag mieszkańców, wykonawca informuje iż, utrudnienia występujące w obrębie przebudowywanego skrzyżowania nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 z ul. Gdańską, wynikały ze zdarzenia niezależnego od wykonawcy, musieliśmy usunąć skutki ulewy, która miała miejsce w zeszłym tygodniu. Wykonawca przeprasza za zaistniałą sytuację, jednak niezamknięcie tego odcinka na okres 4 godzin w odpowiednim momencie, mogłoby spowodować dużo dłuższą przerwę w ruchu. Jednocześnie, informujemy że nie planujemy więcej zamknieć odcinka i mam nadzieję, że pogoda nas do tego nie będzie zmuszała.”

dar

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy2 #3071461 23 lip 2021 09:23

    Za odcięcie Górowa Iławeckiego od świata na tyle miesięcy i za partactwo wykonawców ktoś powinien już od dawna pierdzieć w pasiaki. Gdzie jest "Nadzór Inwestorski"?

    Ocena komentarza: warty uwagi (31) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5