Nowy numer Gońca do kupienia 23 lipca

2021-07-22 16:24:15 (ost. akt: 2021-09-16 13:46:22)
Nowy numer Gońca do kupienia 23 lipca

Nowy numer Gońca do kupienia 23 lipca

Autor zdjęcia: Goniec Bartoszycki

Najnowsze wydanie Gońca Bartoszyckiego w piątek już do kupienia. Jak zwykle znajdziecie w nim tematy z naszego powiatu, Czekamy na Wasze opinie, informacje. Pamiętajcie, że Goniec jest dla Was.
Wakacje i pogoda mogą zaskoczyć, o czym piszemy w najbliśzym numerze "Gońca Bartoszyckiego."

Lipcowa pogoda zaskakuje. Z jednej strony mamy upały, z drugiej gwałtowne ulewy oraz – jak w Bisztynku – grad. Dużo uwagi poświęcamy w tym wydaniu właśnie pogodzie. Rolnicy z gminy Bisztynek nie pozostaną sami ze skutkami tych zjawisk atmosferycznych. Ulewa, która przeszła między innymi przez nasz powiat zaangażowała znaczne siły zastępów ochotniczej, jak i państwowej straży pożarnej. Przyczyny tak licznych podtopień przybliżamy w rozmowie z Karolem Łomeckim.

Lato to okres wakacyjny. Piszemy o tym, jak przygotować się do wylotu do często odwiedzanej przez Polaków Chorwacji oraz jak lato zawitało do Żywkowa, w którym w minioną niedzielę odbył się bociani festyn. W takie upały ochłody można szukać – w bezpieczny sposób – w wodzie. Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjnego „Strowangen” szukało w niej... skarbów.

Lato to też czas refleksji na przeszłością i pięknem muzyki. Piszemy o decyzji konserwatora zabytków oraz koncercie w Lidzbarku Warmińskim. Zapraszam do kiosku, lub e-kiosku.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5