Bisztynek - Sątopy Samulewo. Zderzenie kombajnu z autem dostawczym

2021-07-21 19:12:00 (ost. akt: 2021-07-23 16:24:39)
Kombajnista nie zachował należytej ostrożności w czasie manewru wymijania się z jadącym z przeciwka autem

Kombajnista nie zachował należytej ostrożności w czasie manewru wymijania się z jadącym z przeciwka autem

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Okres wakacyjny to czas wzmożonych prac polowych. Na drogach obserwujemy coraz częściej maszyny rolnicze, których poruszanie się wymaga dużej uwagi zarówno od kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Czas żniw i poruszanie się pojazdów rolniczych jest utrudnieniem dla wszystkich użytkowników dróg. Kierujący maszynami rolniczymi muszą zachować szczególną uwagę. Kierowcy aut osobowych i dwuśladów powinni wykazać się cierpliwością i wyrozumiałością.

We wtorek 20 lipca na drodze Bisztynek - Sątopy miała miejsce kolizja drogowa kombajnu z pojazdem dostawczym IVECO. Interweniujący na miejscu policjanci z bartoszyckiej drogówki ustalili, że winny temu zdarzeniu jest 55 – letni operator kombajnu.

Na skutek bocznego zderzenia uszkodzony został pojazd IVECO
Fot. KPP Bartoszyce
Na skutek bocznego zderzenia uszkodzony został pojazd IVECO

Kombajnista nie zachował należytej ostrożności w czasie manewru wymijania się z jadącym z przeciwka IVECO, co spowodowało boczne zderzenie obu pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi i nikomu nic się nie stało.

55 – latek został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję.

Przedstawiamy apel Policji:
Apelujemy o wzajemną cierpliwość i wyrozumiałość. Osoby prowadzące maszyny rolnicze, jeżeli mają taką możliwość mogą zjeżdżać na prawe pobocze i przepuścić kierujących autami. Operatorzy kombajnów muszą pamiętać, że podczas przejazdu drogą publiczną heder należy holować za sobą. Kierujący autami, jadąc drogą w obszarach wiejskich muszą pamiętać, że mogą zastać na drodze maszyny rolnicze. Zwłaszcza w okresie rozpoczętych już żniw prosimy o wzmożoną ostrożność.”


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5