Adam Binięda przed Rajdem Nadwiślańskim z bazą w Puławach

2021-07-14 08:19:39(ost. akt: 2021-07-18 09:08:08)
Załoga Subaru Historic Rally Team Jacek Michalski / Adam Binięda na trasie

Załoga Subaru Historic Rally Team Jacek Michalski / Adam Binięda na trasie

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Bartoszycki pilot rajdowy Adam Binięda, wraz z kierowcą Jackiem Michalskim jako reprezentanci zespołu Subaru Historic Rally Team, powalczą o punkty na 8 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 100 km. Rajdu Nadwiślańskiego w Puławach
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski nabierają tempa. Po części szutrowej przed zawodnikami czeka część asfaltową. Pierwszym rajdem po tej nawierzchni będzie Rajd Nadwiślański z bazą w Puławach. Bartoszycki pilot rajdowy Adam Binięda, wraz z kierowcą Jackiem Michalskim jako reprezentacji zespołu Subaru Historic Rally Team, powalczą o punkty na 8 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 100 km. Rajdu Nadwiślańskiego w Puławach.

Pilot rajdowy, Adam Binięda:

– Zaczynamy część asfaltową Mistrzostw od Rajdu Nadwiślańskiego. To bardzo specyficzny rajd, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudny, ale to tylko złudzenie. Długie proste i duże prędkości powodują że trzeba znaleźć w odpowiednim momencie punkty hakowania. Do tego możemy na odcinku spotkać różne rodzaje asfaltu, bardzo śliskiego. I tu bywa bardzo zdradliwie na oesach. Trzeba będzie więc pojechać z rozwagą, mam nadzieję, że pogoda też nie będzie robić niespodzianek. Dla nas głównym celem jest meta i zdobycie jak największej ilości punktów.

Adam Binięda

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5