MBKS Victoria Bartoszyce spada do A Klasy

2021-07-01 13:00:07(ost. akt: 2021-07-01 12:57:39)
Pierwszy pojedynek barażowy pomiędzy drużynami, w Bartoszycach zakończył się wynikiem 2:7 dla gości

Autor zdjęcia: Jan Kadziewicz

Drużyna Victorii Bartoszyce do Ełku na mecz z Roną 03 jechała odrobić straty po wysokiej porażce 2:7 w Bartoszycach. Uległa ponownie, tym razem 4:1 i spada do A Klasy.
Przed drugim meczem barażowym drużyna MBKS Victoria Bartoszyce była w fatalnej sytuacji. W Ełku musiała wysoko wygrać, aby myśleć o pozostaniu w Klasie Okręgowej. Gospodarze meczu okazali się jednak lepsi, ponownie wygrywając, tym razem 4:1. Bramki strzelali w 17’, 20’, 59’ i 68’ minucie spotkania. Pod koniec pierwszej połowy, gola kontaktowego dla Victorii strzelił Kamil Kozera, jednak było to jedyne trafienie w tym meczu dla gości z Bartoszyc.

– Przy wyniku 2:1 Kamil Kozera nie strzelił rzutu karnego, bramkarz obronił uderzenie naszego zawodnika – opowiada trener Victorii Bartoszyce, Kamil Szajda. – To nas troszkę zdeprymowało. Mieliśmy swoje sytuacje, jednak Rona okazała się lepsza. Nie ma co ukrywać. Ten zespół, moim zdaniem sobie spokojnie poradzi w okręgówce – dodał.

W dwumeczu barażowym Rona 03 Ełk pokonała Victorię Bartoszyce 11:3

Zapytany o sytuację kadrową na przyszły sezon w A Klasie, trener Victorii wyraził przekonanie, że zawodnicy zostaną z klubem. Pomimo tego, że zainteresowanie niektórymi z nich, wyrażają kluby z powiatu bartoszyckiego. Jego zdaniem klub z Bartoszyc nie podejmuje żadnych rozmów co do transferów czy wypożyczeń, jednak za wcześnie na jakiekolwiek konkrety. Zawodnicy i działacze spotykają się w najbliższy piątek przeanalizować miniony sezon i zaplanować przyszłość drużyny. Do sytuacji Victorii Bartoszyce powrócimy w rozmowie z prezesem klubu, Piotrem Skierś.