Znany piłkarz i europoseł trenował nowe pokolenie piłkarzy w Bartoszycach.

2021-06-30 08:27:49 (ost. akt: 2021-06-30 14:39:29)
Tomasz Frankowski odwiedził powiat Bartoszycki. Znany piłkarz, a obecnie europoseł spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami w Górowie Iławeckim i Bartoszycach.
Poseł do Parlamentu Europejskiego swoją wizytę rozpoczął od Urzędu Miasta i rozmowy z Burmistrzem Jackiem Kostka, który jest jednocześnie krajowym koordynatorem Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Poruszone zostały tematy istotne dla mieszkańców, takie jak planowane inwestycje czy możliwości rozwoju miasta. Nie zabrakło również dyskusji o globalizacji poprzez pielęgnowanie różnorodności kulturowej, która jest głównym celem Cittaslow.

Obrazek w tresci

Następnie Tomasz Frankowski wybrał się do Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, w której uczy się wiele dzieci pochodzących ze strefy konfliktu naszych ukraińskich sąsiadów. Poseł wyraził swój podziw dla nauczycieli, którzy dbają o kultywowanie wśród dzieci ich patriotycznych tradycji, jednocześnie w sposób ciekawy i kreatywny pomagając im się rozwijać i zdobywać nowe kompetencje, by zapewnić im jak najlepszy start w przyszłość.


Po odwiedzeniu Górowa Iławeckiego, europoseł Tomasz Frankowski pojawił się w Bartoszycach, odwiedził tam Bartoszycki Dom Kultury. Temat tychże instytucji jest bardzo bliski Frankowskiemu, bo właśnie sektorem kreatywnym i kultury zajmuje się w swojej Komisji Kultury i Edukacji (CULT) w Parlamencie Europejskim. Pracując nad nowymi rozwiązaniami, mającymi wspierać te sektory, które tak jak Bartoszycki Dom Kultury zmagają się z wieloma problemami, szczególnie po miesiącach w pandemii COVID-19. Lockdown i ich zamknięcie sprawiły, że ciężko jest im ponownie, w tym samym wymiarze efektywności, stanąć na nogi.
Następnie europoseł udał się do Urzędu Miasta, na spotkanie z burmistrzem Bartoszyc - Piotrem Petrykowskim. Podczas wizyty rozmawiali o perspektywach dalszego rozkwitu Bartoszyc i nowych inwestycjach, z jednoczesnym dbaniem o mieszkańców, którzy żyją w tym wielokulturowym mieście. Dalsze rozmowy kontynuowali na spacerze, na który znaleźli czas po spotkaniu w Urzędzie.Na zakończenie intensywnego dnia Tomasz Frankowski 4-krotny król strzelców ekstraklasy wziął udział we wspólnym treningu z chłopcami i dziewczynkami z Legii Bart Bartoszyce i Victorii Bartoszyce. Frankowski nie krył zadowolenia, że wciąż jest mnóstwo dzieci, które wolą spędzać czas na aktywności fizycznej niż przy komputerze. Nie zabrakło zajmujących rozmów, wspólnych zdjęć i rozdawania autografów. Trening odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Bartoszycach.


Obrazek w tresci

artykuł finansowany przez grupę EPL w Parlamencie Europejskim

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5