Gminny Dzień Seniora i Weterana w Łabędniku

2021-06-21 16:00:00 (ost. akt: 2021-06-21 16:06:19)
Śpiewy i tańce w Łabędniku

Śpiewy i tańce w Łabędniku

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

W niedzielę 20.06. w Łabędniku odbył się Gminny Dzień Seniora i Weterana zorganizowany przez Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychę, oraz Fundację Sowa „Nigdy Sami”. Przy okazji uroczystości nastąpiło otwarcie miejscowego Klub „Senior +”.
W imprezie, oprócz organizatora Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychy, udział wzięli; Sławomir Sadowski – Wicewojewoda Warmińsko - Mazurski, Miron Sycz - Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Marcin Kazimierczuk – z-ca dyr. KOWR Krajowego Wsparcia Rolnictwa, a jednocześnie Radny Woj. Warmińsko – Mazurskiego. Nie zabrakło reprezentantów wojska, nadleśnictwa, straży granicznej, kościoła i straży pożarnej.

– Szanowni Państwo, Cieszy mnie fakt, że dzięki owocnej współpracy z przedstawicielami Administracji Rządowej, jak i samorządowej, oraz Fundacji Sowa „Nigdy Sami” udało nam się utworzyć Klub „Senior +” i pozyskać środki na nowe zadanie – tymi słowami rozpoczął uroczystości Wójt Gminy Bartoszyce Andrzeja Dycha. – Inwestycja ta została dofinansowana z środków pozabudżetowych w ramach Wieloletniego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Wartość inwestycji to - 911tys. 656 zł, w tym 147 tys. dofinansowano z Programu za pośrednictwem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Realizując zadanie własne gminy w zakresie polityki społecznej, jako Wójt Gminy wyszedłem naprzeciw oczekiwaniom osób starszych, tworząc Klub Seniora - prowadzony przez GOPS. Celem Klubu jest zapewnienie Seniorom miejsca spotkań, organizacji czasu wolnego i budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Powstanie Klubu jest jednym z elementów tworzenia kompleksowego wsparcia dla osób starszych, a bogaty program dzisiejszej uroczystości niech będzie dla wszystkich impulsem do dalszego działania i otworzy kolejny ważny rozdział w rozwoju Gminy Bartoszyce. – kontynuował.

Wójt Andrzej Dycha dziękuje za pomoc i współpracę prezes Fundacji Sowa
Fot. Przemek Gościniecki
Wójt Andrzej Dycha dziękuje za pomoc i współpracę prezes Fundacji Sowa "Nigdy Sami" Marlenie Sófczyńskiej.

 Miron Sycz - Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego
Fot. Przemek Gościniecki
Miron Sycz - Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Następnie Wójt Gminy Bartoszyce zwrócił się do tych , dla których ta impreza została zorganizowana, czyli seniorów i weteranów:

– Korzystając z okazji chciałbym nawiązać do Gminnego Dnia Seniora i Weterana. Kojarzy się on z osobami starszymi, często zasłużonymi dla środowiska, a nawet kraju. Kombatanci, to towarzysze broni, jako udziałowcy II Wojny Światowej, ale też są to młodzi ludzie, uczestnicy Wojny w Afganistanie, czy też w Iraku. Narażali oni zdrowie i życie dla obronności i wolności kraju i państw sojuszniczych. Wielu z nich przeżyło trudne chwile, wielu poniosło największe ofiary, oddali swoje życie, dlatego dziś należy im się szczególne uznanie, wdzięczność i szacunek za dokonania dla Polski. – Na zakończenie dodał – Kończąc swoje wystąpienie chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w znaczący sposób przyczynili się do powstania Klubu Seniora. Podziękowania kieruję do Pana Sławomira Sadowskiego – wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego za dofinansowanie do Klubu Seniora, jak i wspieranie nas w realizacji innych zadań, czego przykładem jest otrzymanie kwoty 2 mln zł z przeznaczeniem na budowę sali gimnastycznej w Kinkajmach Dziękuję również Panu Marcinowi Kazimierczukowi – z-cy Dyr. KOWR za poparcie naszego wniosku na I etapie ubiegania się o środki na budowę Sali w Kinkajmach Dziękuję również Fundacji Sowa „Nigdy Sami” za nieocenioną pomoc w tworzeniu Klubu i działaniach wspierających osoby potrzebujące pomocy. Podziękowania kieruję do Dowództwa 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, dowodzonej przez Płk. dyplomowanego Piotra Kriese za owocną pomoc w organizacji akcji charytatywnych oraz za wspólne przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.

Fot. Przemek Gościniecki
"Podziękowania kieruję do Pana Sławomira Sadowskiego – wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego za dofinansowanie do Klubu Seniora[...]Panu Marcinowi Kazimierczukowi – z-cy Dyr. KOWR za poparcie naszego wniosku na I etapie ubiegania się o środki na budowę Sali w Kinkajmach"- Wójt Andrzej Dycha

Wojsko na Dniu Seniora i Weterana
Fot. Przemek Gościniecki
Wojsko na Dniu Seniora i Weterana

Budynek Klubu Seniora w Łabędniku został dostosowany dla osób niepełnosprawnych, znajdują się w nim; sala do zajęć, gabinet specjalistyczny, kuchnia, łazienka oraz biblioteka z czytelnią. Szeroka oferta zajęć obejmuje: warsztaty z ogrodnictwa, rękodzieła, zajęcia komputerowe, kulinarne, muzyczne i naukę języka obcego. Będą odbywały się też spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, wieczorki taneczne i zajęcia z psychologiem.

Przedszkolaki na scenie
Fot. Przemek Gościniecki
Przedszkolaki na scenie

wojsko na Dniu Seniora i Weterana prezentowało sprzęt
Fot. Przemek Gościniecki
wojsko na Dniu Seniora i Weterana prezentowało sprzęt

Na Gminnym Dniu Seniora i Weterana wystąpili liczni artyści, odbył się pokaz ratownictwa medycznego, służby mundurowe zaprezentowały swój sprzęt bojowy. Nie zabrakło Kół Gospodyń Wiejskich, które rozstawiły swoje stoiska. Liczne atrakcje dla dzieci, a wszystko w atmosferze pikniku z przysmakami z darmowego grilla.

Pod nowym Domem Seniora w Łabędnikach
Fot. Przemek Gościniecki
Pod nowym Domem Seniora w Łabędnikach

Koła Gospodyń Wiejskich oferowały swoje wyroby.
Fot. Przemek Gościniecki
Koła Gospodyń Wiejskich oferowały swoje wyroby.

Straż Pożarnana Dniu Seniora i Weterana
Fot. Przemek Gościniecki
Straż Pożarnana Dniu Seniora i Weterana

pg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5