Michał Kuźniak z brązowym medalem

2021-06-14 15:30:20 (ost. akt: 2021-06-16 06:58:35)
Michał Kuźniak zwycięża jedną z walk eliminacyjnych

Michał Kuźniak zwycięża jedną z walk eliminacyjnych

Autor zdjęcia: Kickboxing Bartoszyce

W Mistrzostwach Polski K1 Seniorów, które odbyły się w Legnicy Michał Kuźniak zadebiutował w kategorii ciężkiej. Wywalczył brązowy medal. Niestety musiał poddać walkę półfinałową przez kontuzję kręgosłupa.
Po raz drugi w kategorii seniorów, debiutując w królewskiej kategorii ciężkiej, Michał Kuźniak zdobył swój drugi brązowy metal, tym razem w Mistrzostwach Polski Seniorów K1, które odbyły się w Legnicy. Zawodnik z Bartoszyc okresu przygotowań do Mistrzostw Polski nie miał łatwego, w ostatnim czasie kończył szkołę średnią, pisał maturę, do tego w weekendy kończył szkołę rolniczą, a to wszystko uzupełniał weekendową służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Michał Kuźniak z brązowym medalem  Mistrzostw Polski K1 Seniorów
Fot. Kickboxing Bartoszyce
Michał Kuźniak z brązowym medalem Mistrzostw Polski K1 Seniorów

Trener Tomasz Zaremba:
– Michał nie zawsze mógł być na treningu, nie zrealizowaliśmy startów kontrolnych, odbyliśmy małą ilość sparingów, więc nie wiedzieliśmy do końca w jakiej jest formie. Czy wystarczy kondycji na przepracowanie pełnorundowych walk. Do tego debiut w kategorii ciężkiej, w której pomimo 190 cm wzrostu i 100 kg wagi nie imponował parametrami. Taktycznie musieliśmy rozgrywać walki opierając się na walce w półdystansie, wywieraniu presji, mocnym boksie i korzystaniu z każdego błędu przeciwnika.

Michał Kuźniak wraz ze sztabem szkoleniowym
Fot. Kickboxing Bartoszyce
Michał Kuźniak wraz ze sztabem szkoleniowym

W pierwszej walce eliminacyjnej Michał Kuźniak od początku zdominował przeciwnika. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie, kiedy z narożnika oponenta na ring poleciał ręcznik poddający walkę. W drugim pojedynku zawodnik realizując założenia taktyczne trenera, zakończył walkę nokautując przeciwnika w drugiej rundzie.

– Po drugiej walce eliminacyjnej odnowiła się niestety kontuzja kręgosłupa. Pomimo starań, masaży, leków czy zabiegów w hotelowym jakuzzi nie udało się złagodzić bólu. Walkę półfinałową musieliśmy poddać, szkoda tego faktu, gdyż dwie wcześniejsze walki eliminacyjne pokazały, że Michał mógł sporo namieszać w tej kategorii, ma on spory potencjał, który w połączeniu z młodym wiekiem daje doskonałe perspektywy na kolejne starty. Szkoda też z tego powodu, że były to zarówno eliminacje do reprezentacji Polski, która bierze udział w igrzyskach sportów nieolimpijskich, które odbędą się w Kanadzie. – opowiada trener zawodnika. Zapytany o plany na przyszłość dodaje – Na jesień chcemy zrobić galę K1 u siebie w Bezledach. Po cichu liczymy, ( z racji tego, że często szukają lokalnych zawodników ) na udział w gali K1 w Ostródzie, która odbędzie się 21 sierpnia.

Michał Kuźniak po poddaniu walki z powodu kontuzji umówił się z Robertem Dochodem na walkę rewanżową podczas Gali Battle Of Barcja.
Fot. Kickboxing Bartoszyce
Michał Kuźniak po poddaniu walki z powodu kontuzji umówił się z Robertem Dochodem na walkę rewanżową podczas Gali Battle Of Barcja.


Warto też wspomnieć, że kickboxing został uznany przez MKOL jako dyscyplina olimpijska i będzie rozgrywany podczas igrzysk.

pg

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5