Podczas ucieczki samochód złodzieja wylądował w rowie

2021-06-10 12:00:00(ost. akt: 2021-07-16 07:50:44)
samochód sprawcy wylądował w rowie.

samochód sprawcy wylądował w rowie.

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Przed godziną 10 internautka powiadomiła redakcję o kradzieży przy ul. Ogrodowej. Mężczyzna odjechał z parkingu w kierunku świateł. Zaalarmowana przez poszkodowaną policja rozesłała informację do patroli. Złodzieja ujęto w... rowie.
Przed godziną 10 otrzymaliśmy informację o kradzieży torebki na ul. Ogrodowej. Internautka zauważyła kobietę, która biegła za mężczyzną krzycząc „złodziej”. Zdaniem internautki mężczyzna ukradł torebkę. Z opisu przesłanego nam przez messengera wynikało, że mężczyzna miał czarne rękawiczki i odjechał zaparkowanym przy ul. Ogrodowej szarym samochodem, z rejestracją rozpoczynającą się literami BS. Jej zdaniem zrobił to sprawnie omijając inny pojazd, który zagrodził mu drogę.

Skontaktowaliśmy się z policją, która chwilę wcześniej otrzymała powiadomienie od poszkodowanej kobiety. Kolor samochodu i opis mężczyzny był zbieżny z otrzymaną przez nas sytuacją. Wszystkie patrole otrzymały powiadomienie o zdarzeniu. Jeden z patroli wykonując czynności dochodzeniowe w okolicach DW 592, zauważył opisany samochód marki mercedes. W trakcie pościgu za złodziejem zwyciężyła brawura. Kierowca w okolicach miejscowości Drawy stracił panowanie nad pojazdem, który wylądował w rowie. Zatrzymano 60- letniego mężczyznę, a pojazd zabezpieczono.

Fot. Dariusz Dopierała

Informacja o kradzieży torebki nie potwierdziła się. Policja prowadzi postępowanie w kierunku art. 279 (kradzież z włamaniem) oraz 157 (uszkodzenie ciała) kodeksu karnego.

Fot. Dariusz Dopierała

dar

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5