Binięda i Grabowski liderami klasyfikacji Pucharu Daci Duster Cup

2021-06-07 16:21:50 (ost. akt: 2021-06-07 18:01:59)
Adam Binięda oraz Bartłomiej Grabowski są lideami klasyfikacji Pucharu Daci Duster Cup

Adam Binięda oraz Bartłomiej Grabowski są lideami klasyfikacji Pucharu Daci Duster Cup

Autor zdjęcia: Grzegorz Kozera

SPORTY MOTOROWE || Bartoszycki pilot rajdowy Adam Binięda oraz Bartłomiej Grabowski jako liderzy klasyfikacji Pucharu Daci Duster Cup przystąpią do drugiej rundy Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.
Rajd Baja Borne Sulinowo po raz pierwszy znalazł się w kalendarzu cyklu. To drugi wyścig w sezonie o podwójnym współczynniku, co wymaga min. 300 kilometrów rajdowej trasy. Będzie się ona składała z pięciu OS-ów co pozwoli na więcej chwil odpoczynku na trasie, jednak z drugiej strony będzie wymagała maksymalnego skupienia na każdym jej metrze.

W piątek 11 czerwca rajd Baja Borne Sulinowo zainauguruje start honorowy przed ratuszem w Bornem Sulinowie i 8-kilometrowym odcinkiem kwalifikacyjnym „Okonek”.
W sobotę 12 czerwca organizatorzy zaplanowali dwa przejazdy liczącego 86 kilometrów odcinka specjalnego “Borne Sulinowo” i 60-kilometrowego odcinka specjalnego „Czarne”.

Adam Binięda:
— Choć Baja Borne Sulinowo debiutuje w kalendarzu Mistrzostw Polski, nie będzie to dla nas zupełnie nowy rajd. Odcinki przebiegają m. in. po poligonie w Czarnym, a więc w części po trasach rajdu Baja Szczecinek. Znając charakterystykę tamtejszych tras, plan jest tylko jeden, trzymać tempo od początku. Zresztą już początek sezonu i pierwsza runda pokazała, jak mocna jest konkurencja w tym roku. Kto prześpi początek, temu trudno będzie osiągnąć dobry wynik. Oczywiście trzeba się przy tym ustrzec błędów i w tym tkwi przepis na końcowy sukces.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5