Sukces MDK w turnieju piłki ręcznej

2021-05-31 12:30:27 (ost. akt: 2021-05-31 12:11:50)
MDK Pasja Bartoszyce, I. miejsce w turnieju

MDK Pasja Bartoszyce, I. miejsce w turnieju

Autor zdjęcia: MDK Pasja Bartoszyce

W dniach 28-30 maja w Bartoszycach odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza „Handball Nova Mazur”. Zarówno dziewczęta, jaki chłopcy z MDK Bartoszyce znaleźli się w finałach turnieju zaliczając udane występy.
W IX. Ogólnopolskim Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza „Handball Nova Mazur” udział wzięły dziewczęta, rocznik 2008 i młodsze, oraz chłopcy rocznik 2011 i młodsi. Turniej od soboty tj. 29.05. odbywał się z udziałem publiczności. W turnieju udział wzięło wiele zespołów z całej Polski.

UKS Jedynka Bartoszyce vs UKS Banino
Fot. Przemek Gościniecki
UKS Jedynka Bartoszyce vs UKS Banino

Dziewczęta: SPOMS Kwidzyn, KPR Białystok, UKS Orlik Kowalewo Pomorskie, MKS Truso Elbląg, KS Victoria Piaseczno I i II, UKS Siódemka Osowa Gdańsk, MKS Pogoń Siedlce, UKS Banino I i II, UKS Jedynka MDK Bartoszyce I i II.

Chłopcy: UKS Siódemka Osowa Gdańsk, UKS Lipusz, UKS Diament Ostrołęka, SP 48 Gdynia, MKS Mosir Kętrzyn, MDK Bartoszyce Pasja I i II.

UKS Jedynka Bartoszyce, karny
Fot. Przemek Gościniecki
UKS Jedynka Bartoszyce, karny

Drużyna dziewcząt MDK Jedynka Bartoszyce zajęła II miejsce w turnieju, a chłopcy z MDK Pasja Bartoszyce I. miejsce, wygrywając turniej w swojej kategorii.

Trener UKS Jedynka Bartoszyce Magdalena Lewandowska:

– Zawodniczki wypadły bardzo dobrze w tym turnieju, zajęły II. Miejsce. W finale grałyśmy z Kowalewem Pomorskim, drużyna mocna, powalczyłyśmy na tyle, na ile mogłyśmy. Ja jestem zadowolona, wiem nad czym pracować, jakie błędy popełniłyśmy. Słabo zagrałyśmy w ataku. Ważny mecz rozegrałyśmy o wejście do finału z Siedlcami. Dwa tygodnie temu z ta drużyną przegrałyśmy, tym razem skorygowałyśmy błędy z poprzedniego naszego spotkania, pokazałyśmy charakter i wygrałyśmy 18-10. Dziewczyny aż rozpłakały się ze szczęścia. Turnieje są po to, aby się szkolić, grać z różnymi drużynami i zdobywać doświadczenie.

MDK Jedynka Bartoszyce, II. miejsce w turnieju
Fot. Przemek Gościniecki
MDK Jedynka Bartoszyce, II. miejsce w turnieju

Trener Andrzej Cichocki, MDK Pasja Bartoszyce:

– Po okresie zakazów udało się zorganizować turniej z udziałem publiczności, jesteśmy z tego powodu zadowoleni, dzieci na pewno tak samo. Była okazja pokazać rodzicom postępy młodych zawodników. Zajęliśmy pierwsze miejsce, ale ważniejsze jest że pograliśmy i pokazaliśmy dużo ambicji. Chodzi o to aby zawodnicy się rozwijali grając w takich turniejach.

Dziewczęta rozegrały ogółem 6 spotkań w turnieju, a chłopcy 8. Wszystkim uczestnikom IX. Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza „Handball Nova Mazur” gratulujemy występów i zaangażowania.

pg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5