Srebrny i brązowy medal dla bartoszyckich karateków

2021-05-24 09:00:00(ost. akt: 2021-06-07 22:22:30)

Autor zdjęcia: arch. BKKK

Kolejne zawody bartoszyckich karateków, które odbyły się w Białej Podlaskiej zakończone medalami. Zdobyli je Jakub Kwaśniewski (srebrny) oraz Aleksandra Baranowska (brąZowy).
Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin odbyły się 22 maja w Białej Podlaskiej.

Do walki o medale przystąpiło 451 zawodników oraz zawodniczek z 55 klubów regionu A (wschodniego), więc o medale nie było łatwo. Jednak do Bartoszyc trafiły dwa medale. W kategorii senior -80 kg w pięknym stylu srebrny medal wywalczył Jakub Kwaśniewski (stoczył 3 walki).

Bardzo dobrze spisała się nasza najmłodsza reprezentantka Aleksandra Baranowska, która walczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i zdobyła III miejsce w kat. młodziczek -40kg.

Natomiast Amelia Wojciechowicz dotarła do ćwierćfinałów w kategorii junior młodszy +55 kg, gdzie przegrała przez wskazanie.

O udziale w zawodach mówi Sansei Andrzej Litwin:
— Zawodnicy zdobyli cenne punkty współzawodnictwa dzieci i młodzieży, a także doświadczenie. Kolejne zawody to Otwarte Mistrzostwa Województwa, które odbędą się 5 czerwca w Ełku, więc trzymamy kciuku.