Na terenie gminy Bisztynek małżeństwo pozostawiło psy

2021-05-21 13:30:00 (ost. akt: 2021-05-22 18:17:04)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Pies jest największym przyjacielem człowieka, nie zawsze działa to w drugą stronę. Jedno z małżeństw wyprowadziło się z podbisztyneckiej wsi. „Zapomniało” przy tym o zabraniu z sobą swoich dwóch psów. Poniosą odpowiedzialność karną.
W sobotę 22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Na terenie Bisztynka jedno z małżeństw pozna konsekwencje ich naruszenia.

W czwartek 20 maja dzielnicowy z Bisztynka został powiadomiony przez burmistrza Marka Dominiaka o psach, pozostawionych w upuszczonym gospodarstwie. Małżeństwo wyprowadziło się, jednak dwa średniej wielkości mieszańce nie towarzyszyło swoim opiekunom.

Fot. KPP Bartoszyce

Po przybyciu na miejsce na posesji znaleziono dwa psy. Uwiązane na krótkim łańcuchu, z pustą miską oraz bez dostępu do wody. Dzielnicowy ustalił, że ich właściciele wyprowadzili się do Bartoszyc, pozostawiając czworonogi bez opieki. Psy znalazły azyl w schronisku w Pudwągach.

Fot. KPP Bartoszyce

Policja przypomina, że utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowych, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. W sprawie prowadzone będzie dochodzenie, które wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia i da odpowiedz, czy doszło do przestępstwa zanęcania się nad zwierzętami. Właścicielom czworonogów grozi odpowiedzialność za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5