Ogrody Wiedzy rozkwitają w Bisztynku

2021-05-13 18:14:29 (ost. akt: 2021-05-18 08:50:41)

Autor zdjęcia: OKIAL w Bisztynku

Tydzień Czytelnictwa zainaugurował letnie akcje organizowane przez OKIAL w Bisztynku. Czytelnicy głodni wiedzy z książek i czasopism dostępnych w ogrodach ośrodka razem z ich pochłanianiem mogą... wrzucić coś na ząb. Dodatkowo ugasić pragnienie.
W bibliotece w Bisztynku w czwartek zorganizowana została letnia czytelnia. O akcji opowiada Paweł Wołoch.

— Jaki jest cel pomysłu, oczywiście poza zapewnieniem Czytelnikom miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu?
— W ramach tygodnia czytelnictwa chcemy zachęcać czytelników, którzy w związku z pandemią mniej pojawiali się w bibliotece ograniczając swoje wizyty i wypożyczanie książek.

Jakie pozycje znajdą mieszkańcy Bisztynka i okolic w letniej czytelni?
— Przed ośrodkiem postawiliśmy stoisko czytelnicze razem z infrastrukturą wypoczynkową: leżaki oraz stoliki. Znajdują się tutaj czasopisma, kilka książek wybranych z najlepszych pozycji. Można tu znaleźć również trochę książek podróżniczych i literatury rozrywkowej. Przed ośrodkiem można skorzystać również z lektury czasopism zarówno tych kobiecych, jak i dla mężczyzn.

— Książki to jednak nie cała oferta letniej biblioteki...
— Oczywiście. W ramach naszej akcji każdy Czytelnik, który skorzysta z naszej czytelni w ogrodach Ośrodka Kultury otrzyma kawę i słodki poczęstunek. To miejsce nazwaliśmy ogrodami wiedzy.

— Mieszkańcy przyzwyczają się do kawy i słodyczy. Z czym - poza apetytem na lektury - pozostaną, kiedy zakończy się tydzień czytelnictwa?
— Projekt trwa i będzie kontynuowany, dopóki pozwoli na to ładna pogoda. Jednak to ne wszystko. Ogrody Wiedzy rozpoczynają zaplanowany na okres letni cykl spotkań w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że ten sposób zyskamy nowych czytelników. Zapraszamy do biblioteki w OKIAL w Bisztynku. Ogrody będą czynne w godzinach funkcjonowania biblioteki, czyli od 9:00 do

— Dziękuję za rozmowę.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5