Gminna hala sportowa w Bezledach zaczyna rozgrzewkę

2021-05-12 15:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 14:07:19)
Tomasz Zaręba, menadżer sportu, kierownik Gminnej Hali Sportowej w Bezledach

Tomasz Zaręba, menadżer sportu, kierownik Gminnej Hali Sportowej w Bezledach

Autor zdjęcia: arch. Tomasza Zaremby

Obecnie działalność sportowa może być organizowana dla dzieci i młodzieży oraz bez obecności publiczności. Gminna hala sportowa przygotowuje się do wznowienia działalności, planując rozgrzewkę, jaką są zajęcia aerobiku.
O działalności Gminnej Hali Sportowej w Bezledach rozmawiamy z Tomaszem Zarębą menadżerem sportu, kierownikiem Gminnej Hali Sportowej w Bezledach.

— W portalu społecznościowym zamieszono post, że Gminna Hala Sportowa wraca do działalności. Od jakich zajęć rozpoczną się zajęcia?

— Obecnie chcemy ruszyć z aerobikiem, ale czekamy na decyzję i wytyczne.
Możliwe jest rozgrywanie imprez objętych systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży, czyli turniejów ujętych w kalendarzach imprez polskich związków sportowych. Mamy plany na jesienna Galę Kickboxingu oraz wszystkie turnieje, jakie zawsze odbywały się w hali, ale uzależnione jest to od możliwości i wytycznych nałożonych na sport. Prawdopodobnie pod koniec maja uruchomiona zostanie pozostała działalność sportowa, w tym sport amatorski.

— A jak wygląda sytuacja na terenie powiatu?

— Obecnie ruszyły wszystkie kluby sportowe na terenie powiatu. Bezledach funkcjonuje granica Bezledy, jednak zespół obecnie korzysta nie z hali sportowej, ale boiska na zewnątrz. Czekamy z utęsknieniem na 29 marca, kiedy może szerzej być uprawiany sport amatorski.

— Czy w bieżącym roku są planowane zawody w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach?

— Niestety na ten rok nie możemy nic planować, ponieważ czekamy na wytyczne i sytuacja epidemiczną. Jakiekolwiek zawody mogą być organizowane dla dzieci i młodzieży oraz bez obecności publiczności. W praktyce dotyczy to tych imprez, które muszą się odbyć, jak przeprowadzenie eliminacji do Mistrzostw Polski.

— Dziękuję za rozmowę i życzę nam wszystkim powrotu do normalności oraz aktywności.

dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5