Adam Binięda szykuje się na Baja Riverside

2021-05-04 09:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 09:19:39)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kozera

Adam Binięda, reprezentujący barwy zespołu Hołowczyc Racing w najbliższy weekend będzie pilotem w rozgrywanym na Węgrzech rajdzie Baja Riverside. Poprowadzi Tadeusza Rzeżuchowskiego, aktualnego Mistrza Polski Pucharu Daci Duster.
Kolejne wyzwanie w rajdach terenowych czeka pilota rajdowego Adama Biniędę. W najbliższy weekend bartoszycki pilot stanie na starcie rozgrywanego na Węgrzech rajdu Baja Riverside. Będzie to pierwsza runda Mistrzostw Węgier oraz druga runda Pucharu CEZ. Tym razem Binięda, reprezentujący barwy zespołu Hołowczyc Racing, popilotuje jednak nie Bartłomieja Grabowskiego, z którym tworzy załogę w Mistrzostwach Polski, ale aktualnego Mistrza Polski Pucharu Daci Duster Tadeusza Rzeżuchowskiego. Rajd składać się będzie z 7 odcinków specjalnych, o łącznej długości ponad 200 kilometrów oesowych.
Adam Binięda:
— Długi weekend majowy cały zespół Hołowczyc Racing poświęcił na testy i treningi aby jak najlepiej przygotować załogi oraz auta do rajdu. Znam trochę specyfikę tamtejszych odcinków, spodziewam się więc w miarę twardych szutrów, o ile pogoda nie popsuje nawierzchni. Jesteśmy dobrej myśli przed startem, choć konkurencję mamy mocną.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5