Kochamy naszą Ojczyznę. Majowe święta w Bezledach. GALERIA

2021-05-01 10:30:00 (ost. akt: 2021-05-01 10:32:12)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

W piątek 30 kwietnia 2021r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach odbyła się uroczystość z okazji Świąt Majowych.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech jego dniach obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w którym przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało - czerwonej flagi oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. Mieszkamy w kraju z bogatą historią, przepiękną przyrodą i wspaniałymi ludźmi.

Razem dbamy o Polskę, bo jest naszą Ojczyzną i bezpiecznym domem. Pielęgnujmy tradycje, zwyczaje, szanujmy symbole narodowe i celebrujmy święta państwowe. Podczas uroczystości dzieci wykazały dużą aktywność i zainteresowanie historią naszego kraju, poznały ciekawe i ważne miejsca na mapie Polski, przypomniały symbole narodowe i odśpiewały uroczyście "Mazurka Dąbrowskiego". Zainteresowały się także naszym regionem, wykonując album "Polska - moja Ojczyzna", w którym zostały umieszczone zdjęcia z ciekawymi miejscami w naszym powiecie i województwie. Zadbały też o środowisko zbierając śmieci i plastikowe nakrętki. Wzięły udział w konkursie na plakat "Moja Biało - Czerwona". Korzystając z ładnej pogody dzieci z wielką radością uczestniczyły w pochodzie z biało-czerwonymi chorągiewkami i kotylionami, aby przypomnieć mieszkańcom Bezled o tych ważnych świętach.

Bożena Kiszło

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5