Droga DW 512 Bartoszyce- Górowo Iławeckie. Czytelniczka pyta o objazdy

2021-04-28 14:25:00 (ost. akt: 2021-05-05 13:23:06)
Przebudowa drogi Bartoszyce- Górowo Iławeckie

Przebudowa drogi Bartoszyce- Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Problem wykluczenia komunikacyjnego w powiecie bartoszyckim jest tak długi, jak oczekiwanie na połączenie z Bartoszyc do Sępopola, Bisztynka, czy Górowa Iławeckiego w weekend. Temat leży więc na sercu każdemu, kto porusza się po terenie naszego powiatu.
Poruszaliśmy temat połączeń, wiaty przystanku przy byłym już dworcu kolejowym w Górowie Iławeckim oraz czasowych utrudnień na drodze Bartoszyce – Piaski.
Przystanek w Górowie Iławeckim. Kto za niego odpowiada?.
Utrudnienia na drodze Bartoszyce- Górowo Iławeckie.
Droga Bartoszyce- Górowo Iławeckie. Kiedy nie przejedziesz?.

Do tematów będziemy wracać. Dziś zajmiemy się ponownie utrudnieniami na trasie Bartoszyce- Piasek.

Remont drogi wojewódzkiej 512 jest niezbędny. Odcinek od miejscowości Piasek do Górowa Iławeckiego jest na ostatnim etapie. Trudności mogą występować i występują na odcinku Bartoszyce- Piasek.

Po opublikowaniu harmonogramu cząstkowego zamykania drogi na odcinku Bartoszyce – Wojciech otrzymaliśmy wiadomość od jednej z Czytelniczek. Przytaczamy go w całości.

Napisaliście Państwo o podanym przez Wykonawcę drogi harmonogramie cząstkowego zamykania drogi na odcinku Bartoszyce - Wojciech. Jestem mieszkanką (X). Jak mam dojechać do pracy w okresie 03.05.- 09.05. a może nawet przez okres dłuższy, bo termin jest orientacyjny. Dlaczego Wykonawca nie poda za Waszym pośrednictwem objazdów dla mieszkańców Spytajn? Nie każdy zna topografię polnych dróg szutrowych oraz ich stan tak, aby wiedzieć którędy można przejechać, nie przejeżdżając jednocześnie 15 km. w jedną stronę, zamiast 3. Może spróbujecie Państwo dopytać Wykonawcę i przedstawić szczegółowe objazdy na trasie Spytajny - Bartoszyce w dniach 03.05. -09.05

Czytelniczka zapytała Zarząd Dróg Wojewódzkich o utrudnienia. Otrzymała poniższą informację:

Odpowiedź w sprawie objazdów na drodze Bartoszyce- Górowo Iławeckie
Fot. Goniec Bartoszycki
Odpowiedź w sprawie objazdów na drodze Bartoszyce- Górowo Iławeckie
Odpowiedź w sprawie objazdów na drodze Bartoszyce- Górowo Iławeckie
Fot. Goniec Bartoszycki
Odpowiedź w sprawie objazdów na drodze Bartoszyce- Górowo Iławeckie

Jedyny objazd ze Spytajn do Bartoszyc w okresie 03.05.-09.05. to objazd: Tolko-Wojciechy-Piasek-Bezledy- Bartoszyce. To jest 30 km. Taki objazd uzgodnił Wykonawca ponieważ administratorzy dróg lokalnych np. Gmina Bartoszyce nie wyraziły zgody na wykorzystanie tych dróg, a to bardzo skróciłoby objazd.

Czytelniczka ocenia sprawę jednoznacznie.

Ta sprawa nadaje się chyba do poruszenia na łamach Państwa Gazety. Chyba Inwestor, Wykonawca i Właściciele dróg lokalnych zapomnieli o mieszkańcach, kierując się swoimi partykularnymi interesami. Może moglibyście Państwo pomóc?

Ponieważ temat dotyczy odcinka z Bartoszyc do miejscowości Piaski, wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Gminy w Bartoszycach. Otrzymaliśmy odpowiedź. Projekt przedstawiony przez Wykonawcę zakłada stały dostęp mieszkańców i użytkowników posesji położonych przy drodze do drogi wojewódzkiej 512 na każdym etapie robót.

Jak wynika z informacji otrzymanej z Urzędu Gminy w Bartoszycach projekt wykonawcy, zakładający zamknięcie drogi Piasek – Wojciechy został negatywnie zaopiniowany przez gminę.

Pismo otrzymane z Urzędu Gminy Bartoszyce w sprawie dojazdu z Bartoszyc do miejscowości Spytajmy przekłada część odpowiedzialności na Starostwo Powiatowe. Chodzi o odcinek z drogi 512 w kierunku Ardap, czyli możliwość objazdu drogami powiatowymi.

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie ze Starostwa Powiatowego, gdyby Zarząd Dróg Wojewódzkich lub Wykonawca wystąpił z propozycją objazdu przez drogi powiatowe, zgodę by uzyskał. Oczywiście przy spełnieniu odpowiednich warunków.

dar

interwencje

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomasz Szukiewicz Tomasz #3065714 1 maj 2021 18:23

    Wynająć stancje trzeba ... w Bartoszycach albo zamieszkać w hotelu " Bartis " hihi takie rzeczy to tylko na tym terenie możliwe. Paranoja!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5