Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. 70-latka z Bartoszyc aresztowana

2021-04-24 21:10:34 (ost. akt: 2021-04-25 08:11:57)
Prokuratura w Bartoszycach wydała decyzję o 3 miesięcznym areszcie 70-latki

Prokuratura w Bartoszycach wydała decyzję o 3 miesięcznym areszcie 70-latki

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Wcześniejszy, dwukrotnie wydany nakaz / zakaz nie wystarczył w przypadku 70-latki. Tym razem mądrość nie przyszła z wiekiem. Kobieta nadal była agresywna wobec chorego męża oraz wnuczki. Została aresztowana na trzy miesiące.
W czwartek 22 kwietnia zdecydowano o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu wobec 70-letniej mieszkanki Bartoszyc. w przeszłości będąc pod wpływem alkoholu wywoływała awantury, które kończyły się interwencją Policji.

Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Kobieta dwukrotnie otrzymała nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu. Wracała jednak przed jego upływem.

Poprzednio (20 lutego) wydano nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu. Drugi nakaz miał miejsce 2 kwietnia. Kobieta nie stosowała się do nakazów.

Od zmian wprowadzonych w prawie w listopadzie ubiegłego roku w przypadku przemocy domowej wydawany jest „nakaz / zakaz”. Oznacza on nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

70-latka z Bartoszyc usłyszała zarzut znęcania się nad rodziną. Na wniosek policji i prokuratury została aresztowana na trzy miesiące.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5