Team Cresovia przegrywa w pierwszym meczu

2021-04-24 14:00:00(ost. akt: 2021-04-24 13:11:50)
Turniej finałowy o awans do II ligi siatkówki mężczyzn. Team Cresovia Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Team Cresovia

W meczu pierwszym Turnieju o awans do II ligi siatkówki Team Cresovia Górowo Iławeckie przegrywa 0-3 z drużyną gospodarzy Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce. Dziś rozegra kolejne spotkanie.
Nie powiodła się inauguracja dla drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie w turnieju o awans do II ligi siatkówki mężczyzn. W pierwszym meczu drużyna z Górowa Iławeckiego uległa gospodarzom 0-3. Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce okazał się za mocny dla Cresovii , która nie była w stanie wygrać seta.

Początek meczu był wyrównany, punkt za punkt. Gospodarze nie potrafili uciec, aż do stanu 13-12. Później, po serii błędów drużyny Cresovii, Legion odskoczył i pewnie zwyciężył pierwszego seta.

Drugi set to koncertowa gra siatkarzy ze Skalmierzyc, pewne prowadzenie, od początku do końca. Dobre zagrywki i dużo kontr gospodarzy wystarczyło na słabo spisującą się Cresovię.

Do trzeciego seta Górowianie, nie mając nic do stracenia, wyszli  pewniej, zaczęli ryzykować w grze i to przyniosło rezultaty. Set wyrównany do samego końca, jednak grając szerokim składem,   gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Po meczu, pierwsze spotkanie turnieju skomentował grający trener drużyn Team Cresovia, kapitan zespołu Jerzy Tatol:

–  W takim turnieju pierwszy mecz jest najważniejszy, tak do tego podeszliśmy. Jednak przeciwnik był na tyle mocny, że mieliśmy duży problem. Zwłaszcza w tych dwóch pierwszych setach, gdzie nas zaskoczyli bardzo dobrą grą.  Zagrywka i atak praktycznie bez błędów. Próbowaliśmy się przeciwstawić, nie udało się. Dopiero w trzecim secie wyglądało to lepiej i niewiele brakowało. [...] Turniej trwa trzy dni, więc jutro może być całkiem inaczej. Może gospodarz przegra mecz. My będziemy dalej walczyć o zwycięstwa.

Dziś tj. Sobota ( 24.04.) O 17.00 w drugim meczu turnieju, Team Cresovia zmierzy się z KS Gród Czop Podegrodzie.

Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce – Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:0 (25-18, 25-13, 25-23)