Rząd luzuje obostrzenia. Edukacja hybrydowa w klasach I-III

2021-04-23 15:00:00(ost. akt: 2021-04-23 16:55:04)
Rząd luzuje obostrzenia. Edukacja hybrydowa w klasach I-II

Rząd luzuje obostrzenia. Edukacja hybrydowa w klasach I-II

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

W powiecie bartoszyckim wraca edukacja hybrydowa dla klas I-III szkół podstawowych. Od 26.04. część zajęć dla najmłodszych prowadzona będzie w klasach, część zdalnie. Co o tym sądzą nauczyciele i uczniowie z powiatu?
W większości województw, w tym warmińsko - mazurskim, wraca edukacja hybrydowa dla klas I-III szkół podstawowych. Od 26.04. część zajęć dla najmłodszych prowadzona będzie w klasach, część zdalnie. Nauczyciele, jak i uczniowie, mają mieszane uczucia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę (21.04), na konferencji prasowej rządu, ogłosił program luzowania obostrzeń. W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, w 11 województwach, w tym warmińsko – mazurskim, powraca edukacja hybrydowa dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku (26.04.). W planach rządu jest również, przywrócenie nauczania hybrydowego, bądź stacjonarnego, dla uczniów klas IV -VIII szkół podstawowych. Oni jednak na decyzję będą musieli poczekać dłużej. Wszystko zależne jest od przebiegu pandemii.

Puste korytarze szkolne niedługo zapełnią się uczniami.
Fot. Przemek Gościniecki
Puste korytarze szkolne niedługo zapełnią się uczniami.

W piątkowym numerze Gońca Bartoszyckiego przedstawimy opinię nauczycieli lokalnych szkół podstawowych, jak i komentarze uczniów. Zarówno tych najmłodszych, którzy do nauczania hybrydowego wracają już od poniedziałku ( 26.04 ), oraz z klas starszych. Jak zapatrują się na plany powrotu do szkoły, na mniej niż dwa miesiące przed zakończeniem roku szkolnego?
Tutaj zależność jest jedna. Im młodsi uczniowie, tym chęci do powrotu większe. Z wiekiem entuzjazm maleje. Wśród nauczycieli zdania podzielone, obawy o zdrowie, mieszają się chęcią powrotu do normalności.

Nauczanie zdalne, miejsce pracy nauczyciela.
Fot. Przemek Gościniecki
Nauczanie zdalne, miejsce pracy nauczyciela.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii na temat powrotu dzieci do szkół. Wzięcia udziału w dyskusji w komentarzach, jak i sondzie którą zorganizowaliśmy. Sonda potrwa do 30 kwietnia.

Co sądzisz o powrocie do nauki hybrydowej w klasa I- III ?
Najwyższy czas, by uczniowie wrócili do szkoły
36.36%
Zbyt wcześnie, powinni jeszcze poczekać
36.36%
Uczniowie powinni uczyć się w szkołach, a nie zdalnie
27.27%
Nie mam zdania
0%

pg

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5