Z kradzieży chciała zrobić źródło utrzymania

2021-04-21 14:11:58 (ost. akt: 2021-04-21 15:46:59)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Kradła i sprzedawała łupy w lombardach. 36–latka z Bartoszyc została zatrzymana dzięki operacyjnym ustaleniom bartoszyckich kryminalnych.
W poniedziałek 19 kwietnia policjanci kryminalni zatrzymali 36–letnią mieszkankę Bartoszyc, którą podejrzewali, że kradnie elektronarzędzia z jednego z miejscowych supermarketów.

Zawiadomienie w tej sprawie zostało przyjęte 17 kwietnia br. Z jego treści wynikało, że nieznana kobieta w okresie od 15 do 17 kwietnia br., ukradła elektronarzędzia na łączną wartość ponad 1.170 zł.

Kobieta nie chciała wpuścić policjantów do mieszkania. O pomoc w dostaniu się do lokalu poproszono więc strażaków. Groźba wyważenia drzwi skłoniła kobietę do ich otwarcia.

W mieszkaniu policjanci znaleźli różnego rodzaju wiertarko–wkrętarki, wiertarki, lutownice, zestawy baterii z ładowarką, akumulatory do wkrętarek, a nawet elektryczne szczoteczki do zębów.

Przedmioty pochodziły z kilkukrotnych „złodziejskich wizyt” 36–latki w supermarkecie. Było tego więcej niż wymieniono w zawiadomieniu.

Okazało się, że kobieta sukcesywnie do około miesiąca odwiedzała jeden z marketów i kradła z niego różnego rodzaju sprzęt, który później sprzedawała w lombardzie.

Policjanci przerwali jej dobrą passę i teraz kobieta musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego złodziejskiego procederu.

36 – latka już usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Prokurator na wniosek policji zastosował jej dozór.

Materiał dowodowy w tej sprawie zostanie uzupełniony o kolejne zawiadomienia sklepu, z którego wynosiła sprzęt, a tym samym zwiększy się zakres zarzucanych jej przestępstw.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacja KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5