Team Cresowia walczy w finale

2021-04-22 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-20 11:26:48)
Drużyna siatkówki Team Cresovia

Drużyna siatkówki Team Cresovia

Autor zdjęcia: Team Cresovia

SIATKÓWKA || Turniej finałowy o awans do II ligi siatkówki mężczyzn już w ten weekend w Skalmierzycach. Jak wyglądają przygotowania i jakie nastroje w Team Cresovia przed występami pytamy Marcina Kaszubata, zawodnika współtrenującego zespół.
Znamy termin i skład turnieju finałowego o awans do II ligi siatkówki, który odbędzie się 23-25 kwietnia. Przeciwnikami  Team Cresovia Górowo Iławeckie będą:  Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce, BTS Bolesławiec,  Gród Czop Podegrodzie. Prawo do gry w II lidze uzyska zwycięzca finałowego turnieju.
Marcin Kaszubat, zawodnik, wraz z Jerzym Tatolem pełni funkcje trenerskie i organizacyjne. Opowiada nam o przygotowaniach zespołu do turnieju:

– Z powodu zmęczenia i urazów jakich nabawiła się część naszych zawodników pierwszy tydzień przygotowań nie mógł być zbyt intensywny. W sobotę udało nam się jednak zagrać całkiem mocny sparing. Urazy jeszcze odrobinę dokuczają ale do piątku powinno być już wszystko w jak najlepszym porządku.

– Słyszeliśmy, że po sukcesie jakim niewątpliwie był awans do finału, w klubie następują zmiany na lepsze.
– Po półfinałowym turnieju atmosfera wokół naszej drużyna zrobiła się naprawdę niesamowita. „Kopciuszek” z maleńkiego Górowa znalazł się wśród szesnastu najlepszych trzecioligowych drużyn w Polsce, pokonując po drodze m.in. juniorów Skry Bełchatów. Kilku stałych partnerów naszej drużyny (Samorząd miasta, spółka EWIX, Zielone Wzgórza Warmii) bez wahania zdecydowało się nas wesprzeć finansowo w zorganizowaniu wyjazdu i zakwaterowania podczas turnieju finałowego. Z tego miejsca chcielibyśmy już dziś serdecznie im podziękować.

– Jakie nastroje panują w drużynie przed tak ważnym turniejem? 
– Nastroje w drużynie są naprawdę bojowe. Pomimo bardzo mocnej obsady turnieju finałowego nie zamierzamy się przed nikim położyć, wręcz przeciwnie, jedziemy tam po zwycięstwa a jeśli uda się ich uzbierać komplet - po awans.

– Życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki.
– Dziękuję. Damy z siebie wszystko.
Przemek Gościniecki


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5