Bartoszyce. Zaginiony niemy 50-latek odnaleziony przez policjantów

2021-04-16 18:43:37 (ost. akt: 2021-04-23 10:25:58)
asp. szt. Grzegorz Jedwabnik

asp. szt. Grzegorz Jedwabnik

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania niemego 50-latka, który zaginął. Nie miał przy sobie telefonu. Policjant z KPP Bartoszyce skojarzył wezwanie z poprzedniego dnia i akcja poszukiwań zakończyła się sukcesem.
W niedzielę 11 kwietnia policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 50-latka z gminy Bartoszyce. Mężczyzna wyszedł z domu w sobotę i nie powrócił na noc. Sytuację komplikował fakt, że mężczyzna miał problemy z mową i nie miał przy sobie telefonu. Kontakt z ludźmi (w wyniku zaburzeń mowy) mógł być utrudniony.

Dyżurny, który przyjął zgłoszenie starał się podczas wywiadu zebrać jak najwięcej informacji nt wyglądu i cech charakterystycznych mężczyzny. Przypomniał sobie o zgłoszeniu dyżurnego Straży Granicznej z Górowa Iławeckiego, że wieczorem w okolicach strefy nadgranicznej w Wojmianach przebywał nieznany mężczyzna. W tym dniu policjanci nikogo nie zastali, ale podjęli poszukiwania. Osłabiony wędrówką, która trwała kilkanaście godzin, mężczyzna został odnaleziony i przekazany rodzinie.

Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach otrzymał podziękowania od członków rodziny, za zaangażowanie i skuteczność w działaniu.

Każda interwencja związana z uratowaniem życia ludzkiego jest powodem satysfakcji i dumy. Każde podziękowanie jest ważne, bo podkreśla sens pracy policjantów. Ten, najbardziej ludzki.

Do sprawy powracamy Dzięki szybkiej reakcji policjanta niemy 50-latek uratowany.To kolejna sytuacja, w której odnaleziono osobę starszą, lub niesamodzielną. Pisaliśmy o tym, że 75-cio latka błądziła w lesie.

Dariusz Dopierała

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5