Historyczne wydanie "Gońca Bartoszyckiego"

2021-04-15 09:00:00 (ost. akt: 2021-04-15 08:01:05)
Wydanie z 16.04.2021

Wydanie z 16.04.2021

Autor zdjęcia: Goniec Bartoszycki (okładka wydania), Piotr Wyszyński (zdjęcie główne na okładce)

Osobiście uważam, że historia wtedy staje się naszą cząstką, kiedy dotyka naszych emocji. Twórcom krótkiego filmu nakręconego na zlecenie Starosty Zbigniewa Nadolnego udało się to doskonale.
Dzisiejszy numer śmiało mogę nazwać historycznym. Poruszamy w nim temat rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wtorkowy poranek przywitał nas krótkim, ale pełnym emocji filmem przygotowanym na zlecenie starosty Zbigniewa Nadolnego. Miałem przyjemność rozmawiać z reżyserem oraz osobami zaangażowanymi w projekt. Każdy z uczestników patrzy na swój udział w filmie w inny sposób. Dla ośmioletniej Luizy Zbrodnia Katyńska to „starożytność”. Dla starosty ważna karta historii. Dla niektórych uczestników prawdopodobnie część historii rodzinnej.

Znajdziecie w nim również artykuł Katyń jest dla młodych „starożytny", który ukaże się wyłącznie w wersji papierowej. W nim rozmowa z Andrzejem Wejngoldem, Prezesem Grupy Historycznej Ostpreussen, Leszkiem Mackielem z Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno - Eksploracyjnego "Rosenthal", Zbigniewem Kozłowskim z Grupy Historycznej Ostpreussen, Luizą Murzyn i jej Mamą.

Wydanie jest historyczne również dla „Gońca Bartoszyckiego”. W okresie trzech miesięcy następuje druga zmiana w składzie redakcji. Na pokładzie witamy Przemka Gościnieckiego, który między innymi zaopiekuje się powiatowym sportem.

Wydanie jest jednak zdecydowanie szersze. Wracamy do szczepień przeciw COVID-19 w naszym powiecie.
Piszemy o tym, że droga wojewódzka 512 – jak na razie – nie ma opóźnień.
Ruszyły odbiory na odcinku Kandyty – Piasek.
Wspominamy o podwyższeniu mandatów dla właścicieli psów, przypominając o obowiązku sprzątania psich odchodów.
I oczywiście nie zabraknie sportu. Piszemy przede wszystkim o sukcesie Adama Biniędy. Rozmawiamy z laureatem III miejsca w naszym Plebiscycie oraz z trenerem MBKS Victoria Bartoszyce, Kamilem Szajdą (wyłącznie w wersji papierowej "Gońca Bartoszyckiego").

Zapraszam do lektury.

Dariusz Dopierała

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5