Krajanka tytoniowa i handel papierosami. FINAŁ

2021-04-12 18:00:03 (ost. akt: 2021-04-12 17:35:36)
Sprawa znalazła swój finał w sądzie

Sprawa znalazła swój finał w sądzie

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

Historię Gruzina Grigorija z filmu „Czterech pancernych i pies” znają wszyscy. Historię Gruzina i trojga Polaków dobrze znają funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz prokuratura. Bohaterami są krajanka tytoniowa i nielegalny handel papierosami.
Historię Gruzina Grigorija Saakaszwili z filmu „Czterech pancernych i pies” znają chyba wszyscy. Historię Gruzina i trojga Polaków dobrze znają funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz prokuratura w Łodzi. Z tym, że bohaterem jest krajanka tytoniowa i nielegalny handel papierosami.

Postawienie czterech osób przed sądem to finał śledztwa, które prowadzili pogranicznicy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Podobnie jak czterej pancerni grupa działała na terenie całego kraju. Przez niecały rok zajmowali się nielegalnym obrotem papierosów. Śledztwo zaczęło się od kontroli drogowej. Czwórka przestępców wykazywała się aktywnością, którą można porównać do średniej wielkości firmy transportowej. Zarówno sami przewozili towary bez akcyzy, jak i poszukiwali wśród znajomych kierowców, którzy mieli pomóc im w tym procederze. Korzystali z wynajmowanych samochodów dostawczych. Straż Graniczna przechwyciła m. in. zakup 1.200.000 sztuk papierosów.

Grupa wprowadziła na rynek blisko 3,5 miliona sztuk papierosów i nieco ponad 12 ton krajanki tytoniowej. Skarb Państwa stracił 17 mln złotych.

Teraz 40-letni obywatel Gruzji z powiatu pruszkowskiego i 38-letni mieszkaniec Łodzi oraz 40-latek z powiatu pabianickiego i ich 52-letni kolega z powiatu zgierskiego odpowiedzą przed sądem. Oskarżonym grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

dar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5