Top 5 filmów Netflixa o pandemii

2021-04-13 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-11 21:12:40)

Autor zdjęcia: Pixabay

Jeśli lubicie dreszczyk emocji, przedstawiamy Top 5 filmów Netflixa o pandemii. Czy to dobry pomysł, kiedy czeka na nas kwarantanna lub izolacja? Oglądacie na własną odpowiedzialność!
Netflix The rain
Doczekaliśmy się trzech sezonów tego duńskiego serialu. Wszystkie dwadzieścia odcinków opowiada o deszczu, który zamiast życia przynosi śmierć, gdyż zawiera śmiercionośnego wirusa. Fabuła zaskakująco przypomina mi obecne teorie spiskowe, które zgromadził wokół siebie koronawirus. Serialowy wirus został stworzony przez człowieka, podobnie jak w baśni związanej z SARS-CoV-2. Jednak... wymknął się spod kontroli.
Uwaga! Serial wciąga.Netflix #Alive
Tym razem wirus sprawia, że na świecie pojawiają się... zombie. Nie jest więc tak "łagodny", jak znany nam SARS-CoV-2. Serial powstał zresztą jeszcze przed pandemią koronawirusa. Może więc zwolennicy spisku uznają, że covid-19 wzorował się na tym właśnie filmie ;) ?Netflix Jestem legendą
Serial oparty na podobnej myśli, co #Alive. Tym razem wirus zniszczył już całe miasto, zamieniając ludzi w krwiożercze potwory. Ci, którzy przeżyli, zostali przez zabici przez... wampiry. Przeżył tylko jeden człowiek, który w swojej piwnicy pracuje nad powstaniem szczepionki. Do czasu, kiedy sam nie traci nadziei.


Netflix Contagon. Epidemia strachu
Śmiertelny wirus roznoszony przez powietrzem zabija. Mamy kilka dni od zakażenia. Jest więc zdecydowanie groźniejszy, niż SARS-CoV-2. Epidemia rozwija się błyskawicznie jak Sputnik ;) , co czasem może przypominać mutacje znanego nam koronawirusa.
Nic więc dziwnego, że naukowcy poszukują antidotum. Szczególnie, że panika jest szybsza od wirusa.Netflix Ku jezioru
Dlaczego tak mało wiemy, jakie spustoszenie koronawirus sieje w Rosji, a rosyjska szczepionka na SARS-CoV-2 o nazwie Sputnik nie jest sprzedawana w Europie?
Tego możemy się tylko domyślać, ale możemy też w serwisie Netflix obejrzeć, w jaki sposób Rosja rozprawia się w fikcyjnym wirusem, który zabija w ciągu czterech dni od zakażania. Ci, którzy jeszcze się nie zarazili wędrując "Ku Jezioru" dążą do wyspy, która może ich uratować.
Oglądając serial zobaczymy, gdzie są granice człowieczeństwa i do czego jesteśmy zdolnie w obliczu zagrożenia.dar


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5