Przekroczyła prędkość i granice odpowiedzialności prawnej

2021-04-08 20:22:13 (ost. akt: 2021-04-11 19:11:34)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Kierując pojazdem i mając w wydychającym powietrzu do 0,5 promila alkoholu we krwi popełniamy wykroczenie. Powyżej przestępstwo. Zatrzymana do kontroli 41-latka z gminy Sępopol tę granicę przekroczyła.
Powodem kontroli drogowej, do której policjanci zatrzymali 41 – latkę kierującą audi było przekroczenie prędkości. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie kobiety. Mieszkanka gminy Sępopol była pijana, w jej organizmie było prawie 0,8 promila alkoholu. 41 – latka została ukarana mandatem za wykroczenie przekroczenia prędkości. Czekają ją jeszcze znacznie surowsze konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj, (7.04.21r.), przed godz. 13:00 na ul. Wojska Polskiego w Sępopolu policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących.

Przejeżdżające tą ulicą audi jechało o 20 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali kierującą osobówką 41 – latkę do kontroli drogowej. Sprawdzenie stanu jej trzeźwości ujawniło, że jest pijana. Mieszkanka gminy miała w organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. Kontrola kobiety zakończyła się zatrzymaniem jej prawa jazdy, mandatem karnym za przekroczenie prędkości i przekazaniem audi osobie wskazanej.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

KPP Bartoszyce

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5