Wydanie zdominował temat zdrowia

2021-04-08 10:00:00 (ost. akt: 2021-04-11 19:11:36)

Autor zdjęcia: Goniec Bartoszycki

Już jutro dostępny będzie najnowszy numer "Gońca Bartoszyckiego". Nieprzypadkowo sprawom zdrowia i jej pracownikom poświęcamy w tym numerze dwie strony.
W środę 7 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia. Osobiście uważam, że odpowiednią nazwą byłby Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia. Prawie rok temu 14 marca mieszkańcy wychodzili na balkony i bili brawa lekarzom. Zastanawiam się, co stało się z tym poparciem dla służby zdrowia rok później?

Wszystkim pracownikom ochrony zdrowia dziękuję za ich pracę i życzę wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i sił oraz chwil odpoczynku.

W najnowszym wydaniu informujemy o czasowym zwiększeniu w powiecie liczby zespołów wyjazdowych, czyli popularnych karetek.

Piszemy o systemie powiadamiana ratunkowego. Dlaczego w pandemii okres oczekiwania na karetkę może się wydłużyć? Rozmawiamy o planach Sławomira Wójcika, dyrektora Szpitala Powiatowego. Część już jest realizowana, część ruszy w najbliższym czasie.

Piszemy też o inicjatywie samorządów z Górowszczyzny. Jest to jedyny obszar, na którym działa obecnie pięć, a wkrótce sześć punktów szczepień przeciwko CODID-19. Tym samym mieszkańcy będą najszybciej szczepioną populacją w naszym powiecie. Szczególnie, jeśli zwiększy się dostępność szczepionek i zmienione zostaną dotychczasowe limity.

A skoro o Górowie Iławeckim mowa, rozmawiamy także o działającej Spółdzielni Socjalne „Tradycja”.

Dodatkowo Adam Binięda pisze również o początku sezonu. Rozmawiamy z Laureatami Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2020 roku i przedstawiamy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Redakcja "Gońca Bartoszyckiego"

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5