Team Cresovia Górowo Iławeckie z pucharem

2021-03-29 12:00:00(ost. akt: 2021-04-13 16:43:37)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Team Cresovia Górowo Iławeckie pokonując UKS Olimpijczyk Szczytno zakończyli bilans sezonu 10 zwycięstwami i 2 porażkami. Odebrali puchar i srebrne medale za zajęcie drugiego miejsca III ligi seniorów grupy warmińsko-mazurskiej.
Kropka nad i postawiona bardzo wyraźnie.

Ostatni mecz dobiegającego końca sezonu III ligi siatkarzy zapowiadał się emocjonująco. W sobotę 27 marca Team Cresovia podejmował drużynę UKS Olimpijczyk Szczytno. Mianem faworyta przed meczem, z pewnością określić można było drużynę gospodarzy, którzy w tym sezonie wraz z Sunbrokrem KPS Gietrzwałd zdominowali ligę i wyraźnie odskoczyli w tabeli pozostałym przeciwnikom. Olimpijczyk Szczytno nadal miał szanse na zajęcie trzeciego miejsca w końcowej klasyfikacji, miał więc o co walczyć.
Tego dnia zawodnicy Cresovii, przygotowującej się do półfinałowego turnieju o wejście do II ligi mieli za sobą już dwa treningi. Istniała więc obawa, że obciążenia treningowe wpłynął na postawę zespołu. Stało się jednak zgoła odwrotnie. W pierwszej partii spotkania gospodarze rozbili zagrywką UKS Szczytno. W tym elemencie brylował Patryk Kulpaka, który w całym meczu wykonał 7 asów serwisowych. W drugiej partii gospodarze również dość szybko zbudowali przewagę, dzięki czemu na boisku pojawiło się kilka zmian. Początek trzeciej partii należał do drużyny gości, która kilkukrotnie prowadziła dwoma punktami. Doświadczenie i spokój boiskowy oraz przede wszystkim rosnąca forma sportowa zawodników z Górowa pozwoliła na opanowanie sytuacji na boisku i zdominowanie rywala w końcówce trzeciej partii. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został, wspomniany wcześniej Patryk Kulpaka.
Po zakończeniu spotkania zawodnicy Team Cresovia odebrali puchar i srebrne medale za zajęcie drugiego miejsca III ligi seniorów grupy warmińsko-mazurskiej. Bilans Cresovii w mijającym sezonie to 10 zwycięstw i 2 porażki (3:1 i 3:2 z Sunbrokerem KPS Gietrzwałd). W dniach 9-11 kwietnia w Żyrardowie drużynę czeka turniej półfinałowy o wejście do II ligi. Będzie to pierwszy taki turniej w historii górowskiej drużyny.

Team Cresovia Górowo Iławeckie – UKS Olimpijczyk Szczytno 3:0 (25:10, 25:16, 25:17)
Skład: (Grzywiński, Borkowski, Mokrski, Kulpaka, M. Kawiecki, Rawski, Karpiński (L), Romasz (L) oraz Zaborowski, J. Kawiecki, Koszewski, Borko, Tatol, Kaszubat)
Fot: Bartłomiej Matoszko

dar
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5