Nie miał tylnego światła. Miał za to narkotyki

2021-03-22 13:45:00 (ost. akt: 2021-03-22 13:52:58)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W piątek na jednej z ulic Bisztynka zatrzymano do kontroli auto, które nie miało jednego z tylnych świateł. Kierowca nie miał prawa jazdy, a dodatkowo znaleziono przy nim susz roślinny i białe kryształki.
Młody mężczyzna, który kierował audi nie miał jednego z tylnych świateł. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Szybko wyszło na jaw, że brak świateł to najmniejszy problem 18 – latka. Mieszkaniec gminy Bisztynek nie miał uprawień do kierowania. Miał za to susz roślinny i białe kryształki. Od mężczyzny pobrano krew do badań laboratoryjnych w celu weryfikacji, czy kierował pod działaniem narkotyków.

W piątek, (19.03.21r.), po 20:00 na jednej z ulic Bisztynka, dzielnicowy z policjantką z ogniwa patrolowego zatrzymali mężczyznę kierującego audi, które nie miało tylnego światła. Za kierownicą auta siedział 18 – latek z gminy Bisztynek. Kontrola drogowa wywołała w nim niepokój i zdenerwowanie. 18 – latek w trakcie legitymowania próbował ukryć paczkę po papierosach, w którym, jak się okazało ukryty był susz roślinny i białe kryształki.


Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Z uwagi na okoliczności jego zatrzymania pobrano mu krew do badań laboratoryjnych w celu kontroli, czy kierował po narkotykach.

Policjanci zabezpieczyli prawie 15 gramów suszu roślinnego i ponad 26 gramów kryształków. Testy potwierdziły, że susz roślinny to marihuana, badanie białych kryształków nie dało jednoznacznego wyniku.
Mężczyzna został przesłuchany i zwolniony. Zabezpieczona substancja zostanie zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Bartoszyce

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5