OSP Bisztynek czeka na rozbudowę remizy

2021-03-22 09:00:00 (ost. akt: 2021-03-22 07:47:23)
OSP Bisztynek

OSP Bisztynek

Autor zdjęcia: OSP Bisztynek

Nadal możemy głosować na OSP z powiatu bartoszyckiego. Przedstawiamy OPS w Bisztynku, która czeka na rozbudowę swojej remizy oraz... kandydatów na strażaków.
Rozmawialiśmy z Piotrem Kurowickim, naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku
— Obecnie zajmujecie w Plebiscycie czwarte miejsce. Który raz w nim startujecie?
— Rok temu plebiscyt się nie odbył. W poprzednim zajęliśmy II miejsce i do dzisiaj wisi u nas dyplom.

— Ile osób jest w waszej jednostce?
— Jednostka liczby dwadzieścia sześć, z czego jeździ do akcji jeździ dwadzieścia osób. Chętnie przyjmiemy nowe osoby, które chciałby nas wspomóc, może po kompleksowym remoncie remizy znajdzie się więcej osób chętnych do pomagania innym.

— Dwa lata od poprzedniego plebiscytu to sporo czasu. Jakie były najważniejsze inwestycje jeżeli chodzi o zakup sprzętu przez OSP Bisztynek?
— Zakupiliśmy między innymi: pompę szlamową, cztery aparaty powietrzne oraz hydrauliczną wyważarkę do drzwi. Na bieżąco kupujemy stroje i rękawice. Na sprzęt nie możemy narzekać, bo mamy go na prawdę dużo i dobrej jakości, jednak jak większość jednostek OSP w kraju borykamy się z problemem z ludźmi. Z racji tego, że większość naszej załogi to młodzi ludzie, szczególnie w dzień, kiedy większość jest w pracy zdarzają się problemy z pełną obsadą wozu. Drzwi do remizy są "zawsze otwarte" i chętnie przyjmiemy nowe osoby, które chciałby nas wspomóc, może po kompleksowym remoncie remizy znajdzie się więcej osób chętnych do pomagania innym.

[b]— Przed wami jest jeszcze modernizacja siedziby.
— To jeszcze daleka droga, jeżeli chodzi o remont siedziby ochotniczej straży pożarnej w Bisztynku. Obecnie gmina ogłosiła przetarg na wykonanie projektu przebudowy. Czekamy na rozstrzygnięcie projektu.

— Czy ubiegły rok i pandemia wpłynął na waszą działalność?
— Rocznie mamy około 60 interwencji, najczęściej są to tak zwane miejscowe zagrożenia. Zalicza się do niej do wypadki, wiatrołomy, czy podtopienia. W związku z pandemią mamy trochę mniej wyjazdów, uczestniczymy w akcjach, na przykład nagłaśnianiu komunikatów. Zadeklarowaliśmy swój udział w transporcie osób na szczepienia przeciwko covid-19, jednak na razie zapotrzebowanie jest niewielkie. Aktualnie włączyliśmy się do akcji roznoszenia ulotek dla naszych mieszkańców z informacjami na temat szczepień.

— Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w Plebiscycie.
Jeżeli chcecie oddać swój głos na OSP Bisztynek, możecie wysłać SMS o treści GB.OSP.8 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS). Plebiscyt trwa od dnia 05.03.2021 r. do 22.04.2021 r.

Plebiscyt trwa od dnia 05.03.2021 r. do 22.04.2021 r.

dar


Pełen regulamin plebiscytu znajduje się tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5