Team Cresovia Górowo Iławeckie wicemistrzem województwa

2021-03-16 12:00:00(ost. akt: 2021-04-13 16:43:43)

Autor zdjęcia: Team Cresovia Górowo Iławeckie

Siatkówka II Obecny sezon sportowcy Team Cresovia Górowo Iławeckie zaliczają do bardzo udanych. Zajęli drugie miejsce w Lidze Wojewódzkiej. — Nigdy nie byliśmy tak blisko mistrzostwa — podkreślają. Zespół weźmie też po raz pierwszy udział w turnieju barażowym o awans do II ligi (o ile covid nie spowoduje "lockdownu" na sport).
Do zakończenia obecnego sezonu III ligi siatkarzy drużynie z Górowa pozostały do rozegrania jeszcze 2 mecze (21.03 w Działdowie i 27.03 ze Szczytnem u siebie). Mimo to, już dziś można ogłosić, że po raz drugi z rzędu na szyjach zawodników zawisną srebrne medale mistrzostw województwa.

Mistrzem po raz 7-dmy z rzędu został Sunbroker KPS Gietrzwałd, który rozegrał już wszystkie mecze i osiągnął nad nami 8 punktów przewagi. Osiem punktów przewagi jakie osiągnęli zawodnicy z Gietrzwałdu to przewaga jakiej Górowianie już nie dadzą rady odrobić w dwóch ostatnich meczach.
Podobnie sytuacja wygląda w niższych rejonach tabeli. Dziewięć punktów przewagi nad zajmującą w tej chwili drużyną UKS Olimpijczyk Szczytno i 10 punktów przewagi nad przyjaciółmi z Masurii Giżycko daje Cresovii pewność, że nikt już ich nie jest w stanie nas przegonić.

— Jesteśmy szczęśliwi, bo mimo powtórzenia wyniku sprzed roku wiemy, że nie stoimy w miejscu. W porównaniu z poprzednim sezonem zrobiliśmy bardzo duży skok w jakości naszej gry — mówi zawodnik Team Cresovia Marcin Kaszubat, — Do pełni szczęścia i sprawienia ogromnej niespodzianki zabrakło naprawdę niewiele. Możemy tylko gdybać co by było gdyby udało się wygrać tie-break w meczu z Subrokerem KPS Gietrzwałd, który zakończył się wynikiem 16:18. Nie spoglądamy jednak w przeszłość. Przed nami wyzwanie z jakim w dwudziestoparoletniej historii naszego małego klubu jeszcze nie mięliśmy okazji się zmierzyć. W dniach 9-11 kwietnia weźmiemy udział w pierwszym turnieju barażowym o awans do II ligi — dodaje.

Gospodarzem będzie mistrz III ligi województwa mazowieckiego Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki "Len". Dwie najlepsze drużyny tego turnieju uzyskają prawo rywalizacji w kolejnym, decydującym o awansie do II ligi turnieju.

Marcin Kaszubat, Jerzy Tatol


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5