OSP Wozławki jest poza KSR-G, a mimo to jest drugie w plebiscycie

2021-03-15 12:00:00 (ost. akt: 2021-03-16 20:43:28)
Zespół OSP Wozławki

Zespół OSP Wozławki

Autor zdjęcia: OSP Wozławki

OSP Wozławki jest mała, ale bardzo aktywną w pozyskiwaniu sponsorów jednostką. To zasługa całego zespołu, jednak prym wiedzie Magdalena Ferenc, która ma "strażackie ADHD".
W Plebiscycie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną OSP w Wozławkach są na drugiej pozycji. W rankingu wojewódzkim na siódmym.
Może to być zaskoczeniem, bo jest to jednocześnie pierwsza pozycja jednostki, która nie istnienie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Rozmawiamy z Magdaleną Ferenc, zastępcą naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Wozławkach.

— Gratuluję drugiej pozycji.
— Nadal jestem zaskoczona naszą pozycją. Szczególnie, że nie jesteśmy w KSR-G.

— Niedawno rozmawialiśmy o otrzymanym sprzęcie. Czy coś się zmieniło w OSP w Wozławkach od czasu tej rozmowy?
— Zgłosiliśmy gotowość uczestniczenia w programie szczepień. Zgodnie z ustaleniami rządu jesteśmy gotowi pomóc w dotarciu do punktu szczepień osobom, które same nie mogą tego zrobić oraz zając się rozwożeniem ulotek. Mamy gotowość bojową, chociaż jeszcze nie było chętnych na taki przewóz.

— Co pozyskaliście w tym czasie?
— Pozyskaliśmy również od sponsorów kamizelki odblaskowe. Dwie z kobiet z OSP Wozławki pojawiły się na okładce "Przeglądu Pożarniczego" w związku z Dniem Kobiet. Bierzemy udział w głosowaniu jednego ze sponsorów. Obecnie prowadzimy, dlatego myślę że wygramy ten konkurs. Wysłaliśmy też około pięćdziesięciu pism do różnych firm, z prośbą o sponsorowanie zakupu sprzętu. Czekamy obecnie na nabór z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ chcemy pozyskać selektywne alarmowanie DSP. Za to w tym roku, dosłownie kilka dni temu wygraliśmy wideorejestrator jednej z film. Doceniono nasz klip "Ona by tak chciała gasić ze mną" (Parodia Ronnie Ferrari).

— Jak wygląda sprawa interwencji?
— Na terenie naszego działania w ostatnim czasie nie było interwencji, dlatego tez nie byliśmy dysponowani.

— Należy się więc cieszyć, że tych interwencji nie ma. Życzę sukcesu nie tylko w plebiscycie, ale przede wszystkim w staraniach o zdobywanie nowego sprzętu przez jednostkę.

Możecie oddać głos na OSP Wozławki, wysyłając SMS o treści GB.OSP.14 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS).
Plebiscyt trwa od dnia 05.03.2021 r. do 22.04.2021 r.


Pełen regulamin plebiscytu znajduje się tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5