Sesja rady powiatu bartoszyckiego

2021-03-11 11:44:05(ost. akt: 2021-03-11 11:52:13)
Starostwo Powiatowe w Bartoszycach

Starostwo Powiatowe w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Radni powiatu podczas pierwszej w 2021 roku sesji zdecydowali m.in. o udzieleniu wsparcia finansowego województwu warmińsko-mazurskiemu i zaktualizowali budżet.
Obrady odbyły się z użyciem środków porozumiewania się na odległość. Starosta powiatu bartoszyckiego Jan Zbigniew Nadolny przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu. Potwierdził podjęcie uchwały zarządu zwiększającej wynagrodzenie dyrektorowi Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach.

Zarząd powiatu ustalił też zaliczkę za zużytą energię cieplną w lokalach mieszkalnych stanowiących własność powiatu znajdujące się przy ul Limanowskiego w Bartoszycach. Kwota ta wynosi obecnie 2,50 zł/m2.

Starosta przedstawił również sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2020 rok. Prace komisji koncentrowały się na koordynacji walki z epidemią wirusa SARS-COV-2, oceną stanu bezpieczeństwa wynikające z prawa budowlanego, przygotowaniu Szpitalu Powiatowego do funkcjonowania w okresie zimowym oraz zimowym utrzymaniem dróg powiatu.

Starosta zaapelował o przestrzeganie obostrzeń i poinformował o ujawnieniu polskiej odmiany wirusa, typu podlaskiego.

Przedstawiono również sprawozdanie z działalności szkół ponadpodstawowych w powiecie po zakończeniu pierwszego semestru nauki.

W głosowaniach zmieniono wieloletnią prognozę finansową powiatu na lata 2021-2031. Głównym powodem decyzji były zmiany limitów finansowych związanych z realizacją inwestycji i programów takich jak rozbudowa dróg powiatowych czy wprowadzenie nowego przedsięwzięcia jakim jest adaptacja budynku przy ul. Lipowej 1 w Bartoszycach.

Radni zdecydowali również o udzieleniu pomocy finansowej województwu warmińsko-mazurskiemu w kwocie 2.000.000,00 zł. Środki te dofinansują trwającą aktualnie budowę drugiego mostu na Łynie w Bartoszycach. Kwota ta przewidziana była w budżecie na rok 2021.

Jednogłośnie uchwalono również powiatowy program profilaktyczny z zakresu promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą.

Dwóch radnych (Grzegorz Mucha i Mirosław Olejnik) wstrzymało się od głosu podczas podjęcia uchwały dotyczącej planu kontroli Komisji Rewizyjnej w 2021 roku, która w II kwartale zająć ma się weryfikacją wykonania budżetu przez Zarząd Powiatu oraz sporządzeniem wniosku o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium. Kontroli poddane zostaną wyjazdy służbowe i ryczałty samochodowe za lata 2017-2020.

Na III kwartał 2021 roku zaplanowano kontrolę w Liceum Ogólnokształcącym im. Żeromskiego w Bartoszycach w zakresie realizacji planu finansowego szkoły za I półrocze 2021 roku, wyjazdów służbowych i ryczałtów samochodowych oraz zamówień publicznych.

Rafał Morawski
r.morawski@gazetaolsztynska.pl

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B