Bartoszyckie skarby trafiły do... jubilera

2021-03-10 14:00:00 (ost. akt: 2021-03-10 14:17:48)
Wystawa Stowarzyszenia "Rosenthal"

Wystawa Stowarzyszenia "Rosenthal"

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne "Rosenthal" w porozumieniu z bartoszyckim złotnikiem pokazuje swoje skarby. Wystawa w oknie zakładu jubilerskiego cieszy się dużym zainteresowaniem.
Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne "Rosenthal" promuje swoją działalność.

Przechodząc po popularnym bartoszyckim deptaku idąc od strony pl. Konstytucji 3 Maja w kierunku ulicy Kętrzyńskiej mijamy Pracownię Złotniczą Ryszarda Mielnika. Od soboty 6 marca w specjalnie przygotowanej w tym celu witrynie możemy obejrzeć eksponaty Stowarzyszenia.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Jak mówi Marek Kwilinski z Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno - Eksploracyjne "Rosenthal", grupie pasjonatów zależało na dobrze widocznej lokalizacji. Ryszard Mielnik wyraził zgodę na bezpłatne udostępnienie witryny. Zamontowane specjalne dwie półki na eksponaty, które doskonale wpasowały się w dotychczasową witrynę. Wkrótce zamieszczone będą też opisy eksponatów.

Stowarzyszenie dziękuje Ryszardowi Mielnikowi, właścicielowi Pracowni Złotniczej L'or, Galeria Bartoszyce za bezpłatne udostępnienie witryny. Krzysztofowi Śliwińskiemu za wypożyczenie unikatowych eksponatów związanych z miastem Bartoszyce i z okolic. Zenonowi Bartnikowskiemu za użyczenie pamiątek z Bartoszyc i okolic.

Wystawa potrwa miesiąc.

Dariusz Dopierała
d.dopierala@gazetaolsztyska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5