75-cio latka błądziła w lesie

2021-03-04 11:27:00 (ost. akt: 2021-04-23 10:27:43)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Policjanci zostali zawiadomieni o tym, że starsza kobieta chodzi po miejscowości Kandyty i nawołuje jakby kogoś szukała. Okazało się, że 75 – latka przyjechała z Olsztyna, jednak zanim znalazła się w Kandytach błądziła w lesie. Przemoczoną i zziębniętą kobietą zajęli się funkcjonariusze.
Policjanci ustalili tożsamość kobiety, skontaktowali się z jej córką, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.

1.03.2021 r. przed godz. 23:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że starsza kobieta błądzi po miejscowości Kandyty. O sprawie powiadomił mężczyzna, który najpierw usłyszał niecodzienne nawoływanie, a gdy postanowił sprawdzić, kto o takiej porze krzyczy na podwórzu zobaczył nieznajomą seniorkę. Mężczyzna nie pozostał obojętny i wyszedł do kobiety, która nielogicznie się wypowiadała i wyglądała na zagubioną. Następnie zadzwonił pod nr alarmowy.

Kobieta była zziębnięta, a jej odzież przemoczona. Policjanci umieścili seniorkę w radiowozie, a następnie w spokojnej rozmowie próbowali ustalić jak najwięcej szczegółów mogących pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca zamieszkania.

75 – latka opowiadała policjantom, że po południu przyjechała autobusem w te okolice, bo szukała zostawionych tu kiedyś rzeczy. Niczego nie znalazła, a później błądziła idąc przez las, aż znalazła się w Kandytach. Kobieta miała na kartce zapisany nr telefonu do córki. Policjanci skontaktowali się z nią. Funkcjonariusze ustalili tożsamość seniorki i potwierdzili fakt, że mieszka w Olsztynie. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala.

Ta historia dobrze się skończyła z uwagi na szczęśliwy splot wydarzeń jej towarzyszących. Niewątpliwie warto zauważyć, że w dużej mierze przyczynił się do tego mężczyzna, który nie pozostał obojętny.

Policjanci apelują do opiekunów i rodzin osób starszych i schorowanych, aby wzmóc opiekę nad nimi, pilnować ich wyjść oraz zadbać o to, by zawsze miały przy sobie, np. telefon komórkowy, lub kartkę z danymi kontaktowymi. Posiadanie telefonu komórkowego, w dużym stopniu ułatwi Policji szybkie dotarcie i odnalezienie zaginionego.

W wielu przypadkach Policja wykorzystuje do poszukiwań oprócz ludzi, także nowoczesne środki techniczne, które pozwalają na bardzo szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby.


KPP Bartoszyce

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5