Kolejne nakazy natychmiastowego opuszczenia lokali wydane przez policjantów

2021-03-01 13:20:22 (ost. akt: 2021-03-01 13:30:37)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Kolejne nakazy/zakazy zostały wydane przez policjantów dzielnicowych wobec mężczyzn stosujących przemoc względem osób najbliższych. Tłem negatywnych zachowań obu mężczyzn był alkohol. Tydzień temu, funkcjonariusze wydali jeden taki nakaz.

Pijani i agresywni mężczyźni bili, szarpali, poniżali, grozili i zastraszali swoje partnerki. Dzięki nowym uprawnieniom Policji, agresorzy zostali natychmiastowo usunięci z mieszkania. W takich przypadkach sprawcy przemocy muszą się wyprowadzić nawet, gdy są właścicielem domu, czy mieszkania – prawo broni ofiary przemocy domowej, a stosujący przemoc muszą się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami swojego zachowania.

W piątek, (26.02.21r.), dzielnicowy z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniował w związku z informacją, z której wynikało, że nad mieszkanką miasta od kilku miesięcy znęca się partner. Dzielnicowy ustalił, że od czerwca minionego roku partner 34 – latki bił ją, kopał, wykręcał ręce, poniżał, zabraniał wychodzić z domu i kontrolował. Kobieta bała się wcześniej zawiadomić policję, jednak po ostatniej awanturze, w trakcie której jej 44 – letni partner dotkliwie ją pobił postanowiła przerwać milczenie. Dzielnicowy zdecydował o wydaniu wobec 44 – latka nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do budynku, w którym mieszkanie się znajduje.

Wczoraj (28.02.21r.), dzielnicowy z Posterunku Policji w Sępopolu wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do budynku mieszkalnego wobec 22 – latka z gminy Sępopol. Czynności dzielnicowego związane z procedurą nakaz/zakaz poprzedzone były interwencją i zatrzymaniem pijanego 22 – latka po awanturze, którą wywołał w nocy z soboty na niedzielę, (27/28.02.21r.). O interwencję poprosiła inna osoba, nie sama pokrzywdzona. Kobieta początkowo nie chciała przyznać, do czego zdolny jest jej partner, gdy jest pijany. Po namowie rodziny zdecydowała się powiedzieć, że od dwóch lat jest bita, szarpana, popychana i poniżana. 22 – latek po wytrzeźwieniu został zwolniony z policyjnej celi, otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i w obecności dzielnicowego musiał się wyprowadzić.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub znasz kogoś kogo to dotyka - nie bój się, reaguj. Pozwoli to uniknąć tragedii.

Pomoc uzyskasz w najbliższym komisariacie policji lub punkcie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5