Dwa zdarzenia drogowe. Zderzenie z łosiem i dachowanie

2021-01-20 21:14:14 (ost. akt: 2021-01-20 21:19:43)

Autor zdjęcia: Archiwum

Do dwóch niebezpiecznych kolizji drogowych doszło wczoraj wieczorem na drogach powiatu bartoszyckiego. Na trasie Bisztynek – Wozławki kierujący hondą zderzył się z łosiem, a na trasie Kamińsk – Górowo Iławeckie kierujący daewoo dachował w przydrożnym rowie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą.
Wczoraj (19 stycznia) policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych.

Przed godz. 17:00 w okolicy Wozławek, mężczyzna kierujący hondą zderzył się z łosiem, który nagle wbiegł na drogę. Po zdarzeniu spłoszone zwierze uciekło, jednak padło na polu. Mężczyźnie nic się nie stało, jego auto z miejsca zdarzenia odjechało na lawecie.

Kilka minut po godz. 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, skutkiem którego było dachowanie auta w rowie.

Funkcjonariusze ustalili, że 55 – latek kierujący daewoo nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych, stracił panowanie nad autem, które dachowało w rowie. Szczęśliwie 55 – latkowi nic się nie stało i o własnych siłach wyszedł z samochodu.

Apelujemy!
Obecna sytuacja pogodowa nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Pamiętajmy, że wraz ze zmieniającą się aurą, styl naszej jazdy także powinien ulec zmianie. Na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Jeśli kierujący autem nie dostosuje prędkości do warunków na drodze lub nie zachowa odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go pojazdu, nietrudno o zdarzenie drogowe.

Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie jest tożsama z prędkością bezpieczną. Kierujący autem musi poruszać się z taką prędkością, która pozwoli mu na kontrolowanie sytuacji na drodze i odpowiednio szybką reakcję.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy #3045620 | 185.138.*.* 21 sty 2021 10:41

    Wczora we wczesnych godzinach popołudniowychj na trasie Górowo Iławeckie - Kamińsk, w Paustrach, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego: zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5