Twierdził, ze jest bity przez żonę. Odpowie za bezpodstawne wezwanie policji

2021-01-20 21:08:44 (ost. akt: 2021-01-20 21:20:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Policjanci wzywani są do wypadków, kolizji, kradzieży, rozbojów, konfliktów sąsiedzkich, przemocy domowej i wielu innych sytuacji. Niestety zdarzają się też wyjazdy na bezpodstawne interwencje. Wczoraj mężczyzna wezwał policjantów twierdząc, że bije go była żona, a gdy ci przyjechali z pomocą stwierdził, że właściwie to nie wie, po co wezwał interwencję.
Wczoraj (19 stycznia) przed godz. 22:00 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Bartoszycach.

O pomoc prosił mężczyzna, który twierdził, że jest szarpany i bity przez byłą żonę. Policjanci zastali w mieszkaniu pijanego 58 – latka, który powiedział funkcjonariuszom, że tak naprawdę to sam nie wie, po co zadzwonił po policję.

Obecna na miejscu kobieta powiedziała, funkcjonariuszom, że były mąż wrócił do domu pijany i prowokował do kłótni, a gdy kazała mu iść spać ten w złości powiedział, że wezwie policję i tak też zrobił.

Za wykroczenie fałszywego alarmu 58 – latkowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny do 1500 zł. Dodatkowo wobec sprawcy bezpodstawnej interwencji sąd może orzec nawiązkę do wysokości 1000 zł.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SmiechNaSali #3045778 | 178.42.*.* 21 sty 2021 14:40

    poto Policje wezwał że żona kazała mu iść wieczokiem Spać smiech na sali przecież wiadomo że trzeba iść spac i odpoczoć wioeczrkiem i do takich celu policja jeżdzi ze maz nie chce iśc spac jaja se robią te ludzie z policj

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5