Wybierz razem z nami SuperSołtysa 2021. Głosowanie już ruszyło!

2021-01-12 12:07:47 (ost. akt: 2021-01-12 12:38:39)
SuperSołtysem 2020 Powiatu Bartoszyckiego została Ewelina Balińska z Wajsnor (gm. Bartoszyce)

SuperSołtysem 2020 Powiatu Bartoszyckiego została Ewelina Balińska z Wajsnor (gm. Bartoszyce)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

NASZA AKCJA II Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi, dlatego już dziś ruszamy z koleją odsłoną akcji SuperSołtys.
Sołtys dba o każdą sprawę dotyczącą jego sołectwa. Od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców, być również otwarty na ich potrzeby, znać ich problemy.

Sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której nie jest obojętny los sąsiadów. Gdy pojawia się problem, szuka rozwiązania. To do niego mieszkańcy wsi pukają, gdy potrzebują rady.

Dla wszystkich, którzy chcą podziękować swojemu sołtysowi, mamy dobrą wiadomość. Rusza akcja SuperSołtys 2021. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem. W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy.

Przypomnijmy, że tytuł Super Sołtysa 2020 Powiatu Bartoszyckiego zdobyła Ewelina Balińska z Wajsnor (gm. Bartoszyce). Kolejne dwa miejsce przypadły paniom sprawującym swoje funkcje w gminie Górowo Iławeckie. Tytuł Srebrnego Sołtysa otrzymała bowiem Marta Zielińska (Sołtysowizna), zaś Brązowym Sołtysem została jej... ciocia, czyli Lucyna Kowalewska (Woryny).

— Chciałam zostać sołtysem. Wiele osób też mnie do tego namawiało. Wiedziałam, że nie będzie lekko. Tym bardziej, że razem z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne, ale jak się chce, to wszystko można ze sobą pogodzić. Dlatego wiele zawdzięczam bardzo wyrozumiałej rodzinie oraz ludziom, którym ufam, którzy mi pomagają i rozumieją potrzeby, jakie przed nami stoją.

Z mieszkańcami sołectwa trzeba dobrze żyć, rozmawiać z nimi, wysłuchać ich problemów czy pomysłów. Jestem otwarta na wszelkie propozycje z ich strony, służę im swoją pomocą. Myślę, że to jest właśnie recepta na bycie dobrym sołtysem. Jestem świadoma stawianym mi oczekiwaniom. Nie ma dla mnie problemów w realizacji planów. Niektóre wymagają po prostu więcej pracy — mówiła kilka miesięcy temu Ewelina Balińska.

SUPERSOŁTYS 2021 - Lista kandydatów z powiatu bartoszyckiego:
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)


Z REGULAMINU
• Plebiscyt trwa od dnia 12.01. 2021 r. do 02.03.2021 r.

• Głosowaniem polega na wysłaniu głosu sms’em na numer przyporządkowany danemu powiatowi z prefiksem i numerem kandydata z danego powiatu. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł brutto. Głosowanie rozpocznie się 12.01. 2021 r. i potrwa do 02.03 2021 r. do godz. 23.59. Każdy uczestnik startuje z poziomu 1 głosu.

• Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w Plebiscycie. W takim przypadku koszty poniesione na wysłanie sms na takiego kandydata nie będą zwracane.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5