Szkoła w Wojciechach realizowała projekt "Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?"

2020-12-30 10:33:10(ost. akt: 2020-12-30 10:38:21)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

W listopadzie bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. "Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?".
Projekt ten skierowany był przede wszystkim do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Głównym jego założeniem było promowanie wśród młodzieży właściwych postaw obywatelskich dotyczących polskiego dziedzictwa archeologicznego.

W ramach realizacji projektu zostały przeprowadzone dla uczniów klas IV-VIII zajęcia edukacyjne z historii, doradztwa zawodowego i języka niemieckiego. Uczniowie podczas realizacji projektu pogłębiali poczucie swojej świadomości narodowej, wzbogacili wiedzę na temat historii naszego kraju, dowiedzieli się, czym zajmuje się archeolog i jak wygląda jego praca.

Przedstawienie archeologii jako dziedziny naukowej zajmującej się nie tylko wykopaliskami, ale także badaniami, zabytkami sprawiło, że uczniowie naszej szkoły poznali świat ukryty pod ziemią oraz dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona i zachowanie polskiego dziedzictwa archeologicznego. Wykonali również prace ilustrujące badania archeologiczne.Magdalena Jabłonowska,
koordynator projektu

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5