Mistrzostwa Bartoszyc w futsalu. Pierwsza porażka Dzikich Kotów, Mroczna Armia wskoczyła na podium

2020-12-28 09:14:38(ost. akt: 2020-12-28 09:39:37)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W mistrzostwach Bartoszyc w futsalu jedna porażka może przekreślić szanse na końcowy triumf, albo na miejsce na podium. Po sześciu kolejnych zwycięstwach, po raz pierwszy w trwającej edycji z boiska pokonane schodziły Dzikie Koty.
Dzikie Koty przegrały w meczu otwarcia 8. kolejki, którą rozegrano w niedzielę 27 grudnia. Lepsi na boisku okazali się zawodnicy Mrocznej Armii. Zwycięstwo 3:1 zapewnili im piłkarze MKS Korsze (Piotr Trafarski, Paweł Sawicki) i Juranda Barciany (Dawid Jackiewicz).

Mroczna Armia wygrała szósty raz z rzędu. Jedyna jak dotąd porażka przytrafiła im się w inauguracyjnej kolejce z Diggerem. Dobra ostatnio passa znalazła swoje odzwierciedlenie w tabeli — po niedzielnym zwycięstwie drużyna awansowała na trzecie miejsce.

Na szczycie bez zmian. Na czele wciąż jest 20 BBZ, za którą znajduje się broniący mistrzostwa Digger. Obie drużyny mają jak na razie komplet punktów. W poświątecznej kolejce Brygada pewnie poradziła sobie z młodzieżą z Legii-Bart, natomiast Digger ograł ekipę Deluxu.

W związku z wprowadzonymi od 28 grudnia do 17 stycznia przez rząd obostrzeniami, w mistrzostwach nastąpi teraz przerwa. Jeśli nie wydarzy się nic nowego, drużyny wrócą do gry w środę 20 stycznia. Wtedy, a także dzień później, na raty zostanie rozegrana 9. seria spotkań.

Tym samym przesunięty zostanie termin zakończenia 21. edycji mistrzostw. Pierwotnie planowany był on na 30 stycznia, jednak ze względu na obostrzenia rozgrywki mają zakończyć się w czwartek 4 lutego meczem 20 BBZ — Digger.

kwk


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5