Wigilia przedszkolaków z Bezled

2020-12-28 08:27:15(ost. akt: 2020-12-28 08:29:42)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

Przedszkolaki z Bezled miały Wigilię we własnym gronie. Dzieliły się opłatkiem, składały sobie i przyjmowały życzenia świąteczne.
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej oczekiwane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty, wzruszający i magiczny wieczór, kiedy zapomina się o problemach, chorobach, sporach.

Przedszkolaki uwielbiają okres przedświątecznych zajęć, podczas których przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce świątecznej, tradycji, zwyczajów oraz symboliki Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku Wigilię zorganizowaliśmy 22 grudnia, w mniejszym gronie bez udziału rodziców i dzieci z młodszej grupy ze względu na epidemię koronawirusa.

Na naszej uroczystości obecna była pani dyrektor Jadwiga Bloch, która wspólnie z nami śpiewała kolędy, rozmawiała o świątecznych tradycjach, dzieliła się opłatkiem, oglądała karty świąteczne i prace dzieci a także złożyła serdeczne życzenia dzieciom, ich rodzicom, wychowawczyni i pracownikom przedszkola.

Bożena Kiszło


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak Patriota #3029673 | 83.20.*.* 29 gru 2020 09:04

    Wielki,powtarzam wielji szacunek dla Pań Wychowawczyń z tego przedszkola.Kazda znamienna rocznica Polski jak Odzyskanie Niepodleglości i każde Święta Kościelne majace znaczenie i wplyw na życie Polaków, ktorzy mają nadrzedne wartości są w tym Przedszkolu upamietniane przedstawieniami. Mając takich pedagogów jak TePanie jest nafzieja dla Polski, ze duch patriotyzmu i katolicki zostanie w Polsce utrzymany.Serdecznie Was i wszystkie dzieciaczki pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5